ustawianie właściwie GOP w video
Witam!

Wiem, że w Vegasie też da się ustawić GOP w wynikowym video, ale mi tez chodzi o ffmpeg`a i chciałbym się zagłębić w tym temacie.

Jak z Waszego doświadczenia najlepiej ustawić GOP, tzn. z jaką wartością?

Jeśli video jest krótkie (np. 30 sekundowe) to chyba warto ustawić GOP na małą wartość np. co 1 sekundę (????).
Jeśli video jest dłuższe (np. 2 godziny) to chyba warto ustawić GOP na wyższą wartość np. co 10-30 sekund (????)

Pytanie 1: Zgadzacie się ze mną?

Algorytm określania GOP w ffmpegu to liczba_FPS*ilość_sekund czyli np. 25fps*5 sekund = 125 GOP

Pytanie 2: Jak wywołać ffmpeg`a, żeby zwrócił mi samą ilość klatek na sekundę (FPS) w wejściowym video, bez jakiegokolwiek przetwarzania i konwertowania, czyli ogólnie na wejściu byłby "Input video", bez "output video", tylko outputem byłaby liczba klatek video FPS?
Da się to zrobić?

Pytanie 3: Odpaliłem jakiekolwiek video w MediaInfo i zauważyłem, że MediaInfo nie podaję wartości 125 GOP czy np. co 5 sekund tyko podaje wartość M=... i N=.... . Czy możecie mi objaśnić z czym to się je, czytałem angielski opis do tego, ale nie bardzo jest to czytelne dla mnie?

Pytanie 4: Czy dodanie gęstszego "GOP" np. co 1 sekundę w np. 2 godzinnym video powoduje znacznie zwiększenie video i wydłużenie konwertowania/przetwarzania/renderowania?

Pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości