mpeg2 repair - naprawianie uszkodzonych plików
Witam!

Posiadam w swoich prywatnych zbiorach nagrane programy z telewizji przez DVB-T.
Filmy są zakodowane w mpeg2.

Niestety część z tych plików jest uszkodzona.
Pojawia się np. błąd invalid timestamp.
Niektóre programy są w stanie je odtworzyć, a niektóre nie ze względu na to uszkodzenie.

To czy plik jest w 100% prawidłowy świadczy też to czy plik da się skonwertować za pomocą encodera ffmpeg.exe.
Niestety w przypadadku tych niektórych moich plików mpeg jest to niewykonalne, bo pojawia się właśnie błąd invalid timestamp.

Próbowałem naprawić video przy użyciu mpeg2repair. Plik został naprawiony, ale jak go skonwertowałem ffmpeg`iem to był już pewien postęp, bo konwersja się rozpoczęła. Plik wynikowy miał już więcej niż 0 bajtów, ale niestety jak go odpaliłem w Windows Media Classic (mpc-hc.org) to pokazała mi się błędna długość video (12 godzin, co było absurdem).

Czy znacie jakieś inne programy darmowe do naprawiania plików z kontenera mpg i kodeka mpeg2.

Pozdrawiam
Marci
Odpowiedz
Sprawdź tsmuxer. Czy da się wyciagnąć lub przemuxować strumienie (choćby do .ts lub .m2ts). Może strumienie są ok a uszkodzony kontener/nagłówki.
Odpowiedz
(03-09-2017, 10:52)mateuszszar napisał(a):  Sprawdź tsmuxer. Czy da się wyciagnąć lub przemuxować strumienie (choćby do .ts lub .m2ts). Może strumienie są ok a uszkodzony kontener/nagłówki.

Ok. Sprawdzę i dam znać, ale tak pod wieczór.
Odpowiedz
Wg. mnie najlepszy remuxer jest w VLC Player. Bywało, że TSMuxer i inne softy nie radziły sobie, a VLC bez problemu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości