probelm z edytorem tekstu od wersji Vegasa 9 do 14
Cześć!

Czy wy też macie taki problem ze zwykłym wbudowanym w Vegasa edytorem tekstu, który objawia się następująco.
Wpisuje tekst np. "krwisty burak", po czym zaznaczam tekst i zmieniam czcionkę na wybraną z listy.
Czcionka dla tekstu się zmienia. Po chwili stwierdzam, że chcę dodać kolejny tekst lub zmienić wielkość pierwszej litery na dużą.
Niestety w tym przypadku jak wpisuję np. literkę "K" zamiast "k" (ze słowa krwisty") lub dodam jakiś dowolny tekst w środku tego
tekstu lub na jego końcu to Vegas nie pamięta uprzednio zmienionej czcionki tylko wymusza na mnie kolejną zmianę czcionki dla tych
liter czy słów, które dodałem za drugim razem.

Reasumując, dlaczego Vegas nie pamięta czcionki, która została zmieniona, tylko każe mi się za każdym razem na nowo ustawiać
czcionkę? Niby banalna rzecz, a trochę jest denerwująca.
Dodam, że mam dużo dodanych innych czcionek oprócz tych domyślnych wbudowanych w Windowsa.
Problem się ciągnie od wersji Vegasa 9 do 14 i nigdy nie został poprawiony.
Problem zaobserwowałem na Windowsie XP, Win 7 i Win 10.

Proszę pomóżcie.

Pozdrawiam
M.
Odpowiedz
(03-07-2017, 8:50)Kamyk79 napisał(a):  Problem się ciągnie od wersji Vegasa 9 do 14 i nigdy nie został poprawiony.
(...)
Proszę pomóżcie.
Tzn. my, a nie Magix, mamy poprawić ten błąd?
Odpowiedz
Nie, chodzi mi o to:
- żebyście potwierdzili mi czy u Was jest ten sam problem
- czy znaleźliście jakieś obejście tego problemu
- czy to jest kwestia tego, że dorzuciłem do systemu dodatkowe czcionki
Odpowiedz
Potwierdzam problem. U mnie jest jeszcze coś innego. Zainstalowałem zestaw czcionek, których często używam. Mają polskie litery. Wpisuję jakiś tekst np ze słowem 'który', zaznaczam i wybieram czcionkę z listy (jedną z tych doinstalowanych). Wszystkie litery się zmieniają, a 'ó' zostaje w microsoft sans sherif. Muszę to 'ó' napisać potrzebną mi czcionką np w wordzie i skopiować do vegasa.
Odpowiedz
A czy macie albo Ty masz też taki problem, że jak wpisujesz "ż" (ctr + z) to zamyka Ci okno z edytorem tekstu?
Czy da się to jakoś obejść?
Odpowiedz
Bo domyślnie "ż" jest widoczne jako ctrl+z, czyli "cofnij". Sam nie wiem dlaczego, ale tak jest.
Obejściem jest użycie tyldy:
ż => (Shift+~ a następnie "z")
ź => (Shift+~ a następnie "x")
ó => (Shift+~ a następnie "o")...
Jeśli więc następnym razem z rozpędu wywalisz cały tekst, który wklepałeś, wciśnij ctrl+shift+z (redo). Tekst powróci.

A. I problem ten występuje wyłącznie w tytularce ProType Titler.
Odpowiedz
Dziękuję.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości