Karta ?
Było już wiele odnośnie sprzętu, ale nic w sprawie kart wspomagających niejako działanie SV. Premiere ma swoje matroxy i inne, pinnacle coś tam ma, a nasz SONY ? Ktoś z Was posiada może taką kartę? albo wie jaką można by zakupić by usprawnić Vegaska ?
Pozdrawiam!
Odpowiedz
Hmm, ktoś ostatnio poruszał ten temat i coś cieniutko jest ze wsparciem od strony SONY :V
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Na forum Sony jasno piszą, że nie. A przynajmniej nie takie z "dopałem" specjalnie dla Vegasa, które jakoś wspomagają przeliczanie czy coś. Raczej są to karty wejścia wyjścia, czasem ze sprzetowym wsparciem dla kodeka DV na przykład.

Maciej
Odpowiedz
Witam na temat sprzętu do Sony Vegas Pro czytam wszystko co znajdę. dotychczas udało mi się ustalić ;
1. podgląd pełnoekranowy w pełnej rozdzielczości w czasie rzeczywistym realizowany jest głównie kartą Black Magic Intensity Pro ( jest to chyba najtańsze rozwiązanie 2. konfiguracja komputera oparta jest o płyty główne na chipsecie P55 obsługujące procesory i5 oraz i7.
3. najczęściej stosowanym procesorem jest Intel i7-860.
4 natomiast jako karta graficzna dominuje ATI Radeon HD5770 DDR5, a niekiedy 5850. Chipset HD5850 prawie nie występuje. Jeśli chodzi o producenta to dominuje HIS i Gainward a dalej Asus i Gigabyte.Którego producenta karty są lepsze nie sposób ustalić , gdyż zasłyszane opinie są bardzo zróżnicowane i sprzeczne ze sobą. . Osobiście wybrałbym Gigabyte z uwagi że posiada doskonałe wsparcie techniczne ( bardzo szybko można tam uzyskać nie tylko pełne informacje o produkcie , ale i konkretne wskazanie do rozwiązania problemu bardzo polecam) Poza tym oceny tych wyrobów w testach bechmark są bardzo wysokie.
Jako pamięć stosowane są moduły DDR3 na 1333 MHz, rzadziej 1600 MHz.
dominuje tu OCZ i Corsair . Niekiedy występuje Kingston.
jeśli chodzi o dyski można przyjąć że wszyscy producenci są krytykowani jak i poszczególne modele. RAID 0 w ogóle nie występuje.
Układ dysków jest następujący ; trzy dyski 500GB SATA II 7200 obr. 32 Mb ,jeden nas system drugi na zapis przechwytywanego materiału a trzeci na zapis obrobionego materiału. Na tych dyskach zakłada się katalogi w ten sposób by fizycznie jeden dysk odczytywał a drugi zapisywał odczytywany materiał.
Ni gdy ten sam fizyczny dysk jednocześnie nie może czytać i zapisywać gdyż to bardzo spowalnia pracę
Wśród użtkowników dominuje 64 bitowa wersja Vegasa pod Wi n7 64, rzadziej pod XP pro Sp.3 64 bit.
Odnośnie karty Black Magic Intensity Pro , to na stronie producenta można zapoznać się jakie wymogi karta ta stawia konfiguracji komputera

.htm   wymogi Black Magic Intensity Pro.htm (Rozmiar: 57.4 KB / Pobrań: 273)
Odpowiedz
Może jako dyski 2 samsungi f3, jeśli chodzi o ciszę to WD green się ładnie spisują. Jako procesor i7 920, ponieważ jest na podstawce 1366, na chipsecie x58, który jest lepszy od P55.
Odpowiedz
No ja bym się nie zgodził, że Black Magic cokolwiek sensownego daje dla przeciętnego usera Vegasa. Można wydać 199 dolarów tylko pytanie co nam to da w "normalnej" pracy, o ile nie pracujemy z materiałem TV i to takim gdzie jakość jest na prawdę istotna. Co nam daje ta karta? Przede wszystkim możliwość zrzucenia wideo po HDMI żywcem jak z przetwornika zeszło. A to oznacza - duuuuże pliki. Oczywiście, jakość super, tylko pytanie, czy jest nam to potrzebne do czegokolwiek? Szczególnie biorąc pod uwagę profil użytkowników tego forum. Już pomijam, że nawet oficjalnie firma nie wymienia Vegasa wśród wspieranych programów.
Reszta dywagacji OK, aczkolwiek są to "odwieczne" reguły dla sprzętu do obróbki wideo. Czyli osobne dyski na materiał wejściowy i wyjściowy, szybki procek i dużo pamięci.
Karta które wspiera Vegasa tak jak swego czasu np. ś.p. DC10 Pinnacla, czy co niektóre karty Canopusa, o ile wiem, na rynku domopodobnym - nie ma.

Maciej
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości