zautomatyzowaniu ustawień w video o różnym klatkarzu fps
Witam!

Bardzo proszę Was o pomoc.
Często, tj. coraz częściej zdarza się tak, że w swoim video oprócz ujęć z lądu umieszczam ujęcia z lotu ptaka tj. drona.
Tak się też składa, że dron nagrywa mi w 29.97 fps, a kamera z lądu w 25 fps.
Potrafię złożyć video o różnych klatkarzach w jedno video o wynikowym 29.97 fps, tak by nie było niepotrzebnych przeskoków itp.

...i żeby to uzyskać najlepszym rozwiązaniem jest w Vegasie ustawienie "disable resampling" na wszystkich video o klatkarzu 25 fps i wyrenderowanie video do 29.97 fps. Sprawdziłem faktycznie zdaje to rezultat, ale strasznie męcząca
jest klikologia i ustawianie dla każdego video o klatkarzu 25fps opcji we właściwościach "disable resampling".

Czy da się to jakoś zautomatyzować i globalnie ustawić "disable resampling" dla wszystkich video o klatkarzu 25fps?

Proszę pomóżcie
Pozdrawiam
K.
Odpowiedz
Nie wiem czy dla importowanych można to ustawić. Ja zaznaczam potrzebne klipy na timelinie, prawy klik, switches, disable resample.
Jeszcze w ustawieniach projektu można wyłączyć resample, ale tego nie próbowałem. Widziałem tylko taką opcję:).
Odpowiedz
Kup vegasa pro 14. Tam możesz ustawić na stałe 'disable resample'. Albo użyj dodatku vegasaur - którym można grupowo zmienić.

Ps. A nie było przypadkiem takiego skryptu do zmiany wszystkich klipów na disable resample? Chyba był nawet na naszym forum...
Odpowiedz
Cytat:
Cytat:
(12-13-2015, 16:17)mateuszszar napisał(a):  skrypt.
Cytat:using System;
using System.IO;
using System.Text;
using System.Drawing;
using System.Reflection;
using System.Diagnostics;
using System.Collections;
using System.Windows.Forms;
using System.ComponentModel;
using System.Runtime.InteropServices;
using Microsoft.Win32;
using Sony.Vegas;
public class EntryPoint
{
Vegas myVegas;
public void FromVegas(Vegas vegas)
{
myVegas = vegas;
foreach (Track track in myVegas.Project.Tracks)
{
if (track.IsVideo())
{
foreach (TrackEvent evnt in track.Events)
{
VideoEvent videoEvent = (VideoEvent)evnt;
VideoResampleMode VRMode = VideoResampleMode.Disable;
// VideoResampleMode.Force;
// VideoResampleMode.Disable;
videoEvent.ResampleMode = VRMode;
}
}
}
}
}

Zapisz jako Disable Resample.cs i wrzuć do C:Program Files/Sony/Vegas(wersja)/Script Menu.
Teraz jak odpalisz Vegasa, możesz sobie wyciągnąć na pasek skrót do skryptu (skrypt znajduje się tam, gdzie wszystkie skrypty: VEGAS > Tools > Scripting).
Odpowiedz
Dzięki. Z telefonu się ciężko szuka.
Odpowiedz
(11-18-2016, 14:35)szczemp napisał(a):  Nie wiem czy dla importowanych można to ustawić. Ja zaznaczam potrzebne klipy na timelinie, prawy klik, switches, disable resample.
Jeszcze w ustawieniach projektu można wyłączyć resample, ale tego nie próbowałem. Widziałem tylko taką opcję:).

Dziękuje wszystkim, nie zauważyłem tej opcji swtiches:) faktycznie jest to banalne i podręczne:)
Dzięki za pomoc, Mateuszowi również.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości