Gimbal ręczy pod lustrzankę
Mój znajomy ma do sprzedania gimbala ręcznego pod lustrzankę. Poniżej jego treść ogłoszenia. Prosił mnie, żebym to wstawił na forum, bo akurat wyjechał na leczenie do szpitala za granicę, a z resztą nie ma tu konta.

Gimbal nie jest seryjny. Jest składany samemu. Ale nie prowizorka, tylko na ramie węglowej. Kontroler to storm32 oryginalny. Silniki to 5208, chiński zamiennik. Jednak świetnie się sprawują i nie było z nimi żadnego problemu. Jednak nie do końca wiem jaką wagę uniosą. Różnie piszą w różnych sklepach. Przedział jest od 1,5kg do 3kg, choć 3kg nie próbowałem wieszać, to wydaje mi się, że to trochę na nie za dużo. U mnie zasilany jest pakietem lipol 3s. Tyle o konstrukcji. Teraz filmik z działania.

Gimbal wyważony jest pod nikona d5100 z obiektywem 35mm. I jest przeznaczony dla podobnych wagowo aparatów. Jednak na filmie jest obiektyw 18-55mm i miejscami widać szrpnięcia (w okolicy 37sek i 1m 44sek), bo nie był pod niego pidowany. Szarpanie zniknie, jak się wyważy i wypiduje gimbala pod swój zestaw. Chcąc używać różnych aparatów czy kamer, trzeba przy każdej zmianie wyważać i pidować pod aktualnie używany sprzęt.
Od początku filmu działa w trybie pan hold pan. Oznacza to, że poziom trzyma tylko w osi roll, pitch i yaw podąża za ruchem operatora. Widać to, gdy skręcam gimbala w prawo i w lewo, to kamera za mną podąża. Jeśli pochylam w dół i w górę, to kamera też podąża. Natomiast jeśli pochylam w lewo i w prawo, to kamera trzyma poziom.
Od ok 30sek zmieniłem tryb na hold hold hold. Co oznacza, że w każdej osi kamera jest stabilizowana. Widać, że jak skręcam lub pochylam gimbala w którąkolwiek stronę, to kamera zostaje na swoim miejscu.
Do miany trybu służy przycisk w dżojstiki. Dżojstik służy też do poruszania samą kamerą. Widać to od 45sek do 1m 20sek.
Można skonfigurować cztery różne tryby stablizacji, ale z tym dżojstikiem tylko dwa. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłączyć inny przycisk i jego przypisać do zmiany trybów.

Cena to 2000 i nie obejmuje stojaka, akumulatora, uchwytu na monitor i samego monitora. Chcę go sprzedać, bo mam drugi mocniejszy. Na tym samym kontrolerze, ale na większej ramie i z mocniejszymi silnikami dla 5kg.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości