Eksperyment... udany...
Od zawsze chciałem przetestować jedno rozwiązanie.... mianowicie tanio i efektywnie.... (jak na dzisiejsze formaty/standardy)

Miałem ostatnio chwilę czasu i zbudowałem taniego PC pod Vegasa....

po krótce,
przeanalizowałem w PL firmy oferujące poleasingowy sprzęt....
założyłem budżet na stację montażową - góra 3000pln....

wybrałem sobie jako bazę poleasingowego Dell'a T3500, z procesorem Xeon W3690, oraz 16GB ram ECC

zakupiłem takowego z 120GB SSD (jakiś taki siaki ten SSD)  i 250GB HDD (wow) 
- za 1800pln (faktura, gwarancja 6miesięcy, Win7Pro na pokładzie) - do tego na pokładzie była Quadro FX1800

podpiąłem tego cudaka do monitorków - wszystko śmiga, wydajność wg systemu win7 (7,8 - najniższy wynik 5,5 dawała karta grafiki.... ;) )

jak na razie mamy 1800 pln wydane.... (komputerek megacichy - w zasadzie trzeba zerknąć na diody by swierdzić czy jest włączony)

odpaliłem SonyVegas 13 build 453 - odpaliłem timeline 1920x1080 25p.... wrzuciłem różne surówki, od materiałów z GH4 po materiały 4K 50p z X1000....

montować można w UHD (z podstawowymi cięciami, i efektami), bardzo sprawnie można montować w FHD.... 

(w trybie preview full) - po nałożeniu efektów (w 4K), już jest playback na timeline słaby....
chociaż render nie ma tragedii (W3690, to dobry Xeonek)

skoro playback siada, to czas było zrobić upgrade.....

szperałem, szperałem, chciałem dokupić R9 380, ale okazało się, że karta ta potrzebuje 2x6pin zasilania (w T3500 dostępne jest tylko jedno, a nie chcę rozgałęziać kolejnej linii 12V)
nie chciałem ingerować w wymianę zasilacza (standardowy w T3500 ma 525W, 3 linie 12V po 18A.... - pewnie by uciągnął tą kartę i z 4dyski... ale nie tędy droga, ma być stabilnie, tanio, cicho.... i bez groźby pożaru w domu)

wybór padł by zmienić to co przyszło na pokładzie, czyli Nvidia Quadro FX1800

wyszperałem na alledrogo R9 270 Sapphire, za 480pln (z fakturą Vat) - biorę....

przeprowadziłem ponownie testy.... praca na timeline (projekt FHD 25p, surówki UHD 25p) - płynna w trybie Best(Full) - do około 8-10efektów typu RackFocus, Koloryzacja itp.... (przytyka się mocno przy Denoiserach/Defocusach - ale to norma), render przyśpieszył, ale powiedzmy szczerze - marginalnie.... ale nie o to chodzi, bo na render sobie można poczekać, a czekać podczas składania już nie.... EDIT: (2016.10.11) - przytykał się na BCC9, z BCC10 już znacznie lepiej - chyba poprawili efekty i ich wsparcie przy udziale GPU)

wniosek - za około 2500 (bez monitora) (4K monitor z 12m-c gwarancją, taki 24cal Dell'a można wyrwać za już za 700pln brutto/f-vat - ale do pracy w 4K te 24cali się nie nadaje, za mały)- można dobrą maszynkę pod Vegasa zbudować ;) (no plus jakieś 250pln minimum na miejsce na dane, te 2TB minimum)

T3500 wraz z R7 280, pracuje bardzo cicho (nawet przy renderingach, czego nie można było powiedzieć, jak renderował z Quadro FX1800 na pokładzie) 
Komp testowy zostaje w domu, jako trzeci.... ;) bo działa dobrze ;) 

/pozdrawiam po wielu latach nieobecności na forum
/Mell 

ps. niebawem jak trafi się okazja jakaś to będzie test jakiegoś innego Dell'a poleasingowego..... tym razem coś mocniejszego, zobaczymy co uda się tym razem wyciągnąć, ale budżet muszę zwiększyć do około 6000pln..... (a będzie to jakiś Dual Xeon, więcej Ram jako baza...)
http://s35.pl (S35 Multimedia / KhyroFilms)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości