Brud na nagraniu oraz korekcja dźwieku
Witam.
Zwracam się do was z następującym problemem:
Na poglądzie nagrania wszystko wyglądało pięknie - jednak po przerzuceniu filmów na komputer okazało się, że na video widać kilka "plamek", które zapewne wynikają z jakiegoś brudu na matrycy albo samej soczewce. Jak mogę je najlepiej zniwelować bądź w ogóle usunąć ? Nie mam możliwości niestety powtórzenia nagrania :(

Druga sprawa - prawdopodobnie wynikająca ze złych ustawień kamery, którą dostałem bądź mojej niewiedzy. Otóż dźwięk nagrany jest słyszalny tylko na jednej (lewej) słuchawce. Z czego to może wynikać i jak to mogę naprawić/zmienić ? (To nie kwestia słuchawek!)

Pozdrawiam !
Odpowiedz
1. Szczerze mówiąc, nie wiem. Zawsze czyszczę obiektyw przed robieniem zdjęć/nagrywaniem więc nie mam tego problemu.

2. Masz dźwięk mono lub ustawiłeś Pan max na lewo.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
(09-16-2016, 15:05)sirCreeper napisał(a):  1. Szczerze mówiąc, nie wiem. Zawsze czyszczę obiektyw przed robieniem zdjęć/nagrywaniem więc nie mam tego problemu.

2. Masz dźwięk mono lub ustawiłeś Pan max na lewo.

Znajdę gdzieś opcję zmiany mono na stereo ? Wchodzi w grę utrata jakości itp. Da się cokolwiek zrobić wgl ?
Odpowiedz
Wybierz "left only" klikając prawym przyciskiem myszy na tracku audio (źródło dźwięku).

Co do brudów, jest szansa. Daj screen jak to wygląda. Jak wrócę znad morza i zasiądę przed moim komputerem to zerknę na to. Wiem że jest plugin do badpixeli. Może to też uciągnie.
Odpowiedz
(09-16-2016, 15:13)mateuszszar napisał(a):  Wybierz "left only" klikając prawym przyciskiem myszy na tracku audio (źródło dźwięku).

Co do brudów, jest szansa. Daj screen jak to wygląda. Jak wrócę znad morza i zasiądę przed moim komputerem to zerknę na to. Wiem że jest plugin do badpixeli. Może to też uciągnie.

Z dźwiękiem już się uporałem :) Dziękuję za wasze sugestie :)

Ktoś wie jak się ten plugin do badpixeli dokładnie nazywa albo skąd go mogę ew. pobrać :) ?

Edit: W załączniku screen gdzie na tle nieba mniej więcej widać o co chodzi.

Odpowiedz
Nie. Tego się nie naprawi pluginem.
Takie są efekty przymkniętej przysłony. Cały syf wychodzi jak na dłoni.
I po to właśnie stosuje się szare filtry - aby można było kręcić przy otwartej przysłonie :)
Odpowiedz
(09-19-2016, 14:55)mateuszszar napisał(a):  Nie. Tego się nie naprawi pluginem.
Takie są efekty przymkniętej przysłony. Cały syf wychodzi jak na dłoni.
I po to właśnie stosuje się szare filtry - aby można było kręcić przy otwartej przysłonie :)

Chyba, że ktoś chce mieć ostrość i tu i tam.
Odpowiedz
Można maskowac i lekko rozmyć miejscowo. Ale do tego jeszcze tracking... Dużo roboty w każdym razie.
Odpowiedz
(09-24-2016, 15:25)mateuszszar napisał(a):  Można maskowac i lekko rozmyć miejscowo. Ale do tego jeszcze tracking... Dużo roboty w każdym razie.

Tracking ? W jakim celu ? Przecież nasz obiekt (brud) jest nieruchomy :) W trackingu nie mam wgl doświadczenia...
Pozdrawiam :)
Odpowiedz