Dwie linie nie zależnych napisów w filmikach
Witam, potrzebuję pomocy z napisami.

Mianowicie potrzebuję dwóch linii - jedna to tekst piosenki druga to akordy, postanowiłem zrobić dwie ścieżki jedna to jeden tekst a te literki które muszą być pod poszczególnymi słowami z tekstu w drugiej ścieżce.

Czy podjąłem właściwą decyzję, czy wy byście robili to na jednej ścieżce?

Druga ważniejsza kwestia to problem z dobrym rozmieszczeniem literek - Ustawię jedną dobrze to druga mi się cofa, albo idzie do przodu jak naciskam spację, nie mogę za nic w świecie ich dobrze ustawić bo jakby są zależne od Siebie, doprowadza to do furii.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę o radę!

Dzięki!

Adrian

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Tak. Dwie ścieżki to dobra opcja. Osobny track dla tekstu, osobny dla akordów.
Najpierw wpisz dolną linię (tekst), a następnie dopasuj akordy. Wpisując kolejno, powinieneś nie mieć problemu z rozmieszczeniem.
Nie rozumiem za bardzo, co Ci się "cofa"? Może masz włączone klatki kluczowe (keyframe'y?)
Możesz dać screen z programu, lub plik veg?

Ps. Zdecyduj się, jakiej jesteś płci... Asiu / Adrianie :)
Odpowiedz
Moja Aśka pisała do Ciebie ostatnio, nie przeglądam jej wiadomości, pisała po prostu z mojego konta[ampl][/ampl]

A ja jestem Adrian i mam swoje problemy :P

Podsyłam plik z vegasa

Załączone pliki
.veg   test.veg (Rozmiar: 28.25 KB / Pobrań: 6)
Odpowiedz
hehe. Tak właśnie myślałem :)
Za multikonto jest kara (ban). Więc za współdzielone - logicznie rzecz biorąc, powinna być nagroda :)
Odpowiedz
Hah.. to raczej wam należy się nagroda, że pomagacie ludziom z vegasem :)

Próbowałem ułożyć te literki no ale nie potrafię, to jest męczarnia.

C powinno być nad heard
Am nad secret
C nad David
Am nad please

Za ch. nie potrafię tego zrobić a jak sobie pomyślę że całą piosenkę mam się tak bawić w spacje to krew zalewa. Może jest jakiś prostszy sposób?
Odpowiedz
Co do Twojego problemu, to jest rozwiązanie.

Musisz wejść w drugą zakładkę w generatorze tekstów (Placement -> i tam ustaw "Center Left"). Teraz dopiero będzie działało wyrównanie do lewej. To można uznać za błąd w Vegasie, który ciągnie się odkąd pamiętam.

I jeszcze jedno. Wyzeruj sobie w poziomie pozycję w Pan/Crop... bo jak widzisz na moim screenie, akordy przy skrajnie prawej pozycji wychodzą poza kadr. Wiem, że Pan/Crop był potrzebny, żeby ustalić pozycję akordów, ale teraz, jak już działa "wyrównanie do lewej", Pan/crop może być ustawiony centralnie (w poziomie, bo w pionie wiadomo, że trzeba ustawić odpowiednią wysokość - aby akordy znajdowały się nad tekstem)

Odpowiedz