Upiększanie twarzy i koloru podczas nagrań make up
Hej!

Mój facet podał mi tą stronę mówiąc że tutaj zapewne znajdę pomoc odnośnie efektów w sv.

Chcę zacząć nagrania make up'ów i różnych innych rzeczy na YouTube, mam canona ze stałą ogniskową 50 mm, lampę pierścieniową na środku i dwie parasolki doświetlające po bokach, jednak moje robocze pierwsze nagrania nie wyglądają zbyt ciekawie, brakuje im koloru i życia jak np. w tym linku

Dostałam do sv. plugin o nazwie newBlueFX ale po dwóch godzinach szukania nie znalazłam niczego co mogłoby poprawić znacząco żywotność obrazu.

Czy są może jakieś wtyczki z gotowymi presetami, że klikam i nagle po jednym kliknięciu cały obraz ulega totalnej poprawie, robi się żywy i soczysty?

zamieszczam zrzutkę z filmiku roboczego

Dzięki z góry za odpis!

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Trochę za mocno palisz światłem... Zmiękcz jakąś blendą (kalka techniczna), lub ustaw światło w dalszej odległości (albo - jeśli masz regulację mocy, zmniejsz moc). Ewentualnie przymknij przysłonę - będzie dodatkowo ostrzej.

W aparacie warto zmniejszyć kontrast (canon ma takie coś w ustawieniach filmowania - w profilach).
Warto też poprawnie ustawić balans bieli.

Na koniec, musisz użyć korekcji koloru w Vegasie, aby kolory się zgadzały.
Przykład zamieszczam w załączniku. Po otworzeniu w Vegasie (Vegas Pro 11 lub nowszy).
Wrzuć do tego samego katalogu co zdjęcie z Twojego posta (Image1.jpg). Jeśli vegas nie zassa automatycznie (a powinien), to zapyta o ścieżkę zdjęcia (musisz wskazać).

Załączone pliki
.veg   color correction.veg (Rozmiar: 12.71 KB / Pobrań: 20)
Odpowiedz