Efekt obramowania prostokątem (podobny do cookie cutter)
Witam,

Jestem początkującym użytkownikiem i od wielu godzin próbuję uzyskać efekt podobny do "cookie cutter", tzn. chodzi mi o wyróżnienie części obrazu za pomocą ramki prostokątnej, która pojawia się za pomocą animacji jak w wymienionym wyżej efekcie (narysowana zgodnie z ruchem wskazówek zegara).

"Cookie cutter" spełniłby moje oczekiwania, ale problem z nim jest taki, że niestety nie da się w nim podać wymiarów ramki i stosunek wysokość/szerokość jest zafiksowany. Czy ktoś mógłby doradzić mi krok po kroku co zrobić aby opisany powyżej efekt osiągnąć w inny sposób? Nigdy nie używałem maski itp., dlatego byłbym wdzięczny za dokładne wyjaśnienie.

Pozdrawiam,
knagus
Odpowiedz
Jakbym zrozumiał o co Ci chodzi to bym Ci pomógł.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Klikasz przycisk Pan/Crop w filmie, który chcesz wymaskować. Następnie na samym dole nowego okna zafajkowujesz maskę i obok na osi czasu kliknij na pierwszą klatkę kluczową (kwadracik przekręcony o 90 stopni). Następnie po lewej stronie całego okna masz kształt prostokąta, którym możesz sobie narysować prostokątną maskę. Tyle.
Do tego możesz dodać przejście wideo Wymazanie Zegarowe, to będziesz miał pojawianie się filmiku zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Odpowiedz
(09-07-2016, 19:23)Gelqone napisał(a):  kwadracik przekręcony o 90 stopni

Raczej o 45 stopni
Odpowiedz