Audio Restoration - "Piknięcia"
Witam. Do odszumienia ścieżki dźwiękowej użyłem filtra Audio Restoration. Niestety po przerenderowaniu okazało się, że filtr ten dodał "piknięcia" - coś jakby metaliczne bardzo króciutkie (o długości może kilku klatek) piki. Po otwarciu projektu i przy odtwarzaniu czasami się one pojawiają, a czasami nie. Zazwyczaj zmieniają swoje położenie po nowym otwarciu projektu. Przesuwając  pierwszy suwak: "Click removal amount (1-20)" mam wpływ na to, żeby się nie pojawiały, ale zarówno wartość "1" jak i "20" nie daje gwarancji całkowitego usunięcia problemu - zazwyczaj zmiana wartości suwaka powoduje, że piki zmieniają swoje położenie na klipie audio.

Jak kliknąć, gdzie przesunąć, żeby pików nie było?? :)

edit - Vegas 13, build 453, 64 bit
Odpowiedz
a to nie przypadkiem przesterowania? Wskaźnik wysterowania nie przekraczał 0dB?
Odpowiedz
(08-22-2016, 19:45)mateuszszar napisał(a):  a to nie przypadkiem przesterowania? Wskaźnik wysterowania nie przekraczał 0dB?

Na 100% nie przesterowania. Występuje to tylko jak dodam w/w filtr. Po zdjęciu nie ma tego efektu. Nie zaobserwowałem, żeby głośność ścieżki/pliku miała jakieś znaczenie.

----------
ps. u mnie nie występuje zjawisko przesteru, bo na każdy projekt zakładam wtyczkę .VST - barricade z limiterem ustawionym na -1dB
Odpowiedz
Jakie to piknięcia. Jesteś w stanie to nagrać?
Odpowiedz
(08-22-2016, 23:20)mateuszszar napisał(a):  Jakie to piknięcia. Jesteś w stanie to nagrać?

Akurat leci mi inny render teraz, ale jutro mogę dać powiedzmy kilka "pików" jako załącznik posta.
Odpowiedz
(08-22-2016, 23:30)Endru napisał(a):  
(08-22-2016, 23:20)mateuszszar napisał(a):  Jakie to piknięcia. Jesteś w stanie to nagrać?

Akurat leci mi inny render teraz, ale jutro mogę dać powiedzmy kilka "pików" jako załącznik posta.

http://www.wyslij-plik.pl/pokaz/885779---l7qg.html

Są to wycięte piki z przerenderowanego 30-sekundowego filmu. Oczywiście nie są one jeden po drugim tylko występują co kilka sekund
Odpowiedz
Spróbuj odszumić w Audacity. Ktoś już miał ten sam problem co ty i po prostu użył Audacity.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
(08-24-2016, 11:20)sirCreeper napisał(a):  Spróbuj odszumić w Audacity. Ktoś już miał ten sam problem co ty i po prostu użył Audacity.

Nie mam Audacity. Mam Vegasa ;)

Rozwiązanie problemu okazało się tak samo mało logiczne jak i sam problem.

Otworzyłem projekt -> puszczam play -> słyszę piki -> stopuje odtwarzanie -> otwieram nałożony na plik audio filtr "Click removal amount (1-20)" [wartość domyślnie ustawiona na 12] -> zmieniam wartość na 20 -> puszczam play -> nadal słyszę piki, ale już w innych miejscach -> ponownie otwieram nałożony na plik audio filtr "Click removal amount (1-20) i zmieniam wartość na 1 -> do momentu zamknięcia projektu nie ma pików podczas odtwarzania materiału -> renderuje projekt.

Kolejność wartości najpierw 1, później 20 nic nie daje. Tak samo próbowanie ustawień innych wartości liczbowych. Po ponownym otwarciu projektu nadal są piki. Ale wyżej opisana czynność eliminuje te piki... ...do momentu ponownego otwarcia projektu.
Odpowiedz
Audacity jest darmowe.
http://www.audacityteam.org/
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości