Jak narzucić jeden efekt na kilka pociętych filmików?
Witam.
1. W Vegasie mam sporo wyciętych materiałów (czyli nie są w całości) a chciałbym nałożyć na wszystkie na raz efekt korekty kolorów - jest to możliwe ? Czy muszę po kolei na każdym ?
2. Jest jakiś inny sposób na slow motion ? kiedyś chyba coś czytałem, że oprócz wciskania CTRL i naciągania filmu jest lepszy sposób na SM coś  w ustawieniach choć nie pamiętam i moge się mylić.
3. Moja kamerka nagrywa w 50FPS. To sa moje ustawienia(zdjęcia) :

Project settings: http://iv.pl/images/66114727091450753828.png
Custom settings - Sony AVC: http://iv.pl/images/93932920387570093710.png

Takie ustawienia są ok? będę miał jakość w 50 fps dzięki nim ? Dodam, że filmik wrzucam na YT.

4. Korekta kolorów - niestety moja kamera nagrywa takie bladsze kolory, chciałbym je poprawić przez Vegasa. Stosuje efektu Color Corrector -> Reset to one
I wygląda całkiem dobrze, choć możliwe, że są lepsze sposoby.
Odpowiedz
(08-20-2016, 16:22)Bezuzyteczny napisał(a):  1. W Vegasie mam sporo wyciętych materiałów (czyli nie są w całości) a chciałbym nałożyć na wszystkie na raz efekt korekty kolorów - jest to możliwe ? Czy muszę po kolei na każdym ?
Będziesz się o to samo pytał jeszcze kilka razy?
http://sonyvegas.info/thread-9466.html
Odpowiedz
Po prostu zapomniałem o tym - dzięki i czekam na kolejne odpowiedzi :)
Odpowiedz
2. PPM na event -> Insert/remove envelope -> Velocity
Tworzy ci się krzywa Velocity, którą możesz manipulować. Jeśli chcesz spowolnić 2x, ustawiasz 50%, jeśli 4x to 25% itd. Obejrzyj sobie poradniki na yt albo pokombinuj, można z tym zrobić fajne rzeczy.

3. Zacznę od tego, że nie podałeś dokładnych informacji o tej twojej kamerce. Przyda się odczyt plików z MediaInfo. Poza tym renderujesz w 30fps. Jeśli chcesz zrobić slow motion to śmiało możesz ustawić 25 fps. Podaj odczyt z MediaInfo to ci powiem więcej bo kilka błędów masz.

4. Color Corrector (Secondary) i podbij lekko saturację. Ale lekko, nie przesadź ;)
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Dziękuje. Chodzi o podanie informacji o filmie nagranym prosto z kamery?Mediainfo:

General
ID : 0 (0x0)
Complete name : E:\do filmiku 2016\00000.MTS
CompleteName_Last : E:\do filmiku 2016\00060.MTS
Format : BDAV
Format/Info : Blu-ray Video
File size : 1.84 GiB
Duration : 8s 186ms
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 1 934 Mbps
Maximum Overall bit rate : 28.0 Mbps

Video
ID : 4113 (0x1011)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.2
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 2 frames
Format settings, GOP : M=1, N=12
Codec ID : 27
Duration : 7s 680ms
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 1 857 Mbps
Maximum bit rate : 26.0 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 50.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 17.913
Stream size : 1.66 GiB (90%)

Audio
ID : 4352 (0x1100)
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Format settings, Endianness : Big
Codec ID : 129
Duration : 7s 680ms
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 256 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Frame rate : 31.250 fps (1536 spf)
Compression mode : Lossy
Stream size : 240 KiB (0%)

Text
ID : 4608 (0x1200)
Format : PGS
Codec ID : 144
Duration : 7s 135ms
Odpowiedz
Więc najlepiej renderować do AVC/AAC (MainConcept albo Sony). Jeśli będziesz miał spowolnione tempo dwukrotnie albo więcej to nie warto pakować 50fps tylko 25fps, jeśli slow motion będzie tylko czasami to możesz dać 50fps, żeby mieć większą płynność obrazu. Oczywiście w ustawieniach projektu i renderowania dajesz tyle samo klatek na sekundę, taką samą rozdzielczość (1920x1080), w ustawieniach projektu pixel format 8bit i field order: progressive scan, w ustawieniach renderu profile: high i chyba tyle.

Jak już pozmieniasz te ustawienia to zrób screeny i wyślij znowu, ale tym razem wszystkie zakładki.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
I pamiętaj, żeby użyć funkcji "disable resample", wszędzie tam, gdzie ilość klatek nie zgadza się z źródłem.
Odpowiedz
Ok potem prześlę zdj.
Mam jeszcze pewien problem. Musze fragment filmu dostosować do dźwięku. Ścieżka dźwiękowa trwa 15 sekund. Filmik również tyle więc wszystko się na siebie nachodzi, ale w tym filmiku są niektóre fragmenty, które muszę przyspieszyć, spowolnić. Próbowałem Velocity - niestety nie da się tego zrobić ponieważ ten fragment po tej modyfikacji robi się krótszy i nie pasuje do dźwięku. (logiczne jest to kiedy slowujemy to clip nie może utrzymać dalej tych 15 sekund tylko robi się dłuższy - po przyspieszeniu krótszy.) Jest na to jakiś sposób czy trzeba po prostu kombinować z tym Velocity ?
Odpowiedz
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Ale generalnie chodzi o zmianę prędkości klipu, ale w pewnym momencie obraz musi się zejść z dźwiękiem?
Jeśli tak, to zamarkuj sobie w trymerze punkt styczny (gdzie ma być synchron audio i video). Taki marker będzie widoczny na timeline (chyba, że masz wyłączony podgląd markerów zawartych w eventach). Teraz musisz tak operować krzywą velocity, aby trafić markerem z ścieżki video, na marker z ścieżki audio. Chwilę pracy - trochę wprawy -> i gotowe :)
Odpowiedz
Chodzi mi o to:
Jest filmik 15 sekund. Musze podstawić pod niego ścieżkę dźwiękową która też ma 15 sekund. Jeśli normalnie podstawię, to muzyka robi swoje, a filmik swoje. Potrzebuję kilka momentów w filmiku 15 sekundowym spowolnić i niektóre przyspieszyć, tak aby wszystko się fajnie komponowało z tą muzyczką 15 sekundową.
W sumie jest to chyba niemożliwe.
Odpowiedz