Timelapse
Witam
Otóż mam do Was jedno pytanko. Nie stać mnie niestety na lepszy sprzęt a od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zrobienie timelapse. Otóż zdjęcia będe robić zwykłym telefonem (Galaxy S3 Neo) ale mam jeden dylemat. Otóż nie wiem w jakim formacie zapisać film... Dziwne ale niestety bardziej zajmuje się muzyką niż filmami a każda moja próba zrobienia krótkiego filmiku kończy się tym że film zapisuje w gorszej jakości jaki jest oryginał. W jakim formacie najlepiej zapisać te zdjęcia aby jakość była dobra? Rozdzielczość zdjęć to 3264x1836. Aparat 8 MPX
Odpowiedz
Jakość końcowego filmu ustalasz głównie przez bitrate. Im wyższe tym lepsza jakość, ale rozmiar większy. Trzeba tak dobrać, żeby rozmiar nie był kosmiczny, a jakość była zadowalająca. Film możesz zapisać do dowolnego formatu. Najpopularniejszy jest mp4 (maiconcept avc albo sony avc). Zdjęć nie musisz skalować w dół, ale wtedy dobrze jest podnieś bitrate, co wiąże się z rozmiarem końcowego pliku. Jeśli zeskalujesz do około-hd, to zyskasz na rozmiarze zmniejszając bitrate.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości