Migotanie obrazu, co 3 klatka czarna.
Witam, nie mogłem zrobić nic głupszego :)

Byłem na wyjeździe za granicą, był w pokoju komputer z i5 to pomyśle sobie, że pofilmuje tutaj i przez ostatni dzień zmontuje filmik i będę wolny w domu.
Posciągałem wszystkie potrzebne rzeczy i zacząłem robić.
Niestety zrobiłem go na ostatnią chwile przez spakowaniem się i wyjazdem i gdy go zmontowałeem, obejrzałem go 2 razy na podglądzie i był calkiem spoko.
Przekonany do mojej twórczości odpaliłem render, gdy się skończył zrenderowany plik zrzuciłem sobie na karte sd i wszysciutko pousuwałem i odinstalowałem z komputera,
także nie mam projektu ani plików źrodłowych po prostu już gotowy film.
Gdy odpalam film pierwsze dwa klipy wydają się być normalne a potem do końca filmu po prostu obraz miga. To nie jest miganie charakterystyczne dla błędnego ustawienia
shutter speed tylko to tak jakby ustawić nad wszystkimi klipami czarny solid i pociąć go na 1 klatkowe odcinki i rozsypać losowo po całym filmie. Jest szansa, że jakos to naprawie?
Jedyną pamiątką z wyjazdu miałbyć ten krótki, 2 minutowy filmik :(

Pozdrawiam
Odpowiedz
Nie.
Prawdopodobnie wywalił się sterownik cuda i podczas renderu sypał błędami...
Możemy tylko się domyślać. Ale takie błędy miejmy ludzie z włączoną akceleracją GPU i kartą która sobie z tym nie radził.

Ewentualnie projekt ustawiony w 32bity...

Masz dostęp do tego komputera? Jedynie odzysk danych (projekt + surówka). Nie ma innej opcji.
Odpowiedz
Bylo to w pokoju hotelowym już musialem lecieć więc skoro w podglądzie bylo ok to zaufałem i odrazu po renderze wszystko pousuwalem gotowy plik zgrałem i na komórce sobie odtworzyłem już w taksówce, tam się właśnie pierwszy raz załamałem :/
Odpowiedz
myslalem żeby ostatecznie się napieprzyć z usuwaniem tych pojedynczych klatek ale ich jest 3/4 filmu więc gówno z niego zostanie i dźwięk się rozjedzie i wszystko aa do dupy robota, nastepnym razem wstrzymam się do domu! Dzieki za odpowiedź Mateusz, pozdrawiam.
Odpowiedz
Na przyszłość, zawsze rób backup. Wiem, że łatwo się mówi po czasie. Ale każdy przez to przechodził.
Jak to się mówi - ludzie dzielą się na tych co robią backupy i na tych, co będą robić backupy.

Ja zawsze zgrywam karty na zewnetrzny HDD. Jak mogę, to zostawiam surowke na kartach (dobrze jest mieć zapas kart, są teraz stosunkowo tanie).
A projekt vegasa wrzucam co kilka dni na chmurę (OneDrive), żeby jak coś mieć tylko dzień/dwa dni w plecy, a nie cały projekt.

Masz dostęp do tego PC na którym montowałeś?
Masz karty pamięci (nie nadpisane)?
Odpowiedz