Brak odpowiedzi Vegasa oraz 100% użycie CPU
Witam!
Mam problem z Vegasem (lub z komputerem, może uda się nam razem dojść do źródła problemu). Często kiedy otwieram Vegasa (nawet po restarcie komputera) CPU skacze do 100% zużycia, wtedy nie da się edytować i po chwili wyskakuje "Brak odpowiedzi". Dlaczego piszę "często" a nie "zawsze"? Otóż czasami tego problemu po prostu nie ma, otwieram program, zużycie CPU to ok. 30%, preview mogę mieć ustawiony na full HD 60FPS - dalej wszystko działa płynnie. Mój build SVP13 to 310. Nagrywam głównie filmiki z gier, poniżej załączam zdjęcie szczegółów pliku wejściowego (wszystkie mają takie same parametry).

Specyfikacje mojego komputera to
i5-4460
msi GTX960 2GB OC
MSI H81M-P33
8GB RAM
1TB dysk HDD

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Przede wszystkim zainstaluj najnowszy build.
Przeczyść rejestry, usuń błędne wpisy (jakimś dobrym programem do czyszczenia rejestru).
Odpowiedz
Raczej nie.
Po odpaleniu program sam w sobie nie robi żadnych operacji, więc CPU powinno być na poziomie śladowym.
Co innego pierwsze uruchomienie (wczytanie biblioteki, pluginów, VST...). Wówczas Vegas sobie robi bazę i tworzy odpowiednie pliki. Robi to raz - do momentu ponownej instalacji jakiegoś pluginu.

Powiedz mi, jaki jest sens NIE INSTALOWANIA najnowszego buildu?
Przecież nowszy build = mniej błędów w programie. Jak programiści poprawią błędy, to wydają nowy - poprawiony build. Skoro trzymasz się konkretnej wersji, to zapewne masz jakiś powód (dla mnie niezrozumiały).
Odpowiedz