Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
P
Witam!

Zainteresował mnie temat upscalingu 4K.

Czy mozecie wkleic jakies artykuly gdzie jest opisany ten temat.
Chodzi mi o to w jaki sposob programy edytuacje video to wykonują oraz czy jest poprawa jakości i czy można wykonać np. konwersje z mpeg2 do 4K :) brzmi to surrealistycznie, ale ciekaw jestem jaki moze byc tego efekt.

Poza tym zastanawiam sie czy programy do samej konwersji video np. Media Coder HQ Premium beda mogly wykonywac cos takiego jak upscaling 4K, bo to ze pojawi sie on w Vegasie Pro 14 to juz wiemy. Mam nadzieje, ze Vegas Pro 14 bedzie mial opcje przetwarzania wsadowego (batch processingu) tak by moc przerobić stare materiały video w 1080p na 4K o ile wogole jest to gra warta swieczki.

Pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz
Chwila chwila, chcesz zrobić z 1080p jakość 4K? To trochę bez sensu. Film będzie zajmował więcej, ale jakość raczej się nie poprawi. Reguła jest taka, że możesz z 4K zrobić 1080p, ale nie z 1080p zrobić 4K. W dół, nie w górę.

No chyba że to ma jakiś sens a ja o tym nie wiem. Niech się lepsi ode mnie wypowiedzą, a jest ich tu trochę :)
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Sens będzie ale jak surówka będzie 4:2:2 1080p. Z tego jak zrobi 4k w kodeku 4:2:0 to będzie lepiej niż HD w 4:2:0.
a ta nazwa tematu to skąd?
Odpowiedz
(07-27-2016, 15:39)mateuszszar napisał(a):  Sens będzie ale jak surówka będzie 4:2:2 1080p. Z tego jak zrobi 4k w kodeku 4:2:0 to będzie lepiej niż HD w 4:2:0.
Chyba miałeś na myśli skalowanie w odwrotną stronę :)
Odpowiedz
Widzisz różnicę między 4:2:2 a 4:2:0?
Odpowiedz
Nie wiem do czego zmierzasz :)
Odpowiedz
do tego, że

HD 4:2:2 => 4K 4:2:0
da lepszą jakość niż
HD 4:2:0
Odpowiedz
Niby tak. Skalowanie w górę dla samego skalowania jest bez sensu dla mnie, chyba, że łączymy różne materiały.
Odpowiedz
Mam nadzieję, skalowanie zapowiedziane przez Magixa będzie również zawierało skalowanie w dół.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości