Backup plików w sieci
Cześć ekipa.
Możecie polecić jakiś dobry sposób na robienie kopi zapasowi plików w czasie podróży?
Załóżmy że jedzie sobie videomejker  nagrywać świat i w czasie przemieszczania się po świecie chce na bieżąco zgrywać nagrany materiał na jakiś wirtualny dysk twardy? tak się to nazywa? Zależy mi aby było tam sporo miejsca powiedzmy 300gb i żeby sam dysk nie ograniczał prędkości uploadu.
Słyszałem o tym dropboxie czy to jest dobra opcja?
Może ktoś poleci swój workflow w tym temacie?
Pozdrawiam
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
Ja używam OneDrive.
Ograniczenia prędkości to w zasadzie ograniczenia sieci. Ile Ci internet puści, tyle chmura przyjmie (to nie są zwykłe dyski, tylko macierze).

Po zakupie pakietu office 365 , masz dodatkową przestrzeń 1TB. Ja w tym momencie mam 1.23TB (15GB jest darmowe dla każdego, a dodatkowo można jeszcze przy różnych okazjach dostać kolejne gigabajty).

Synchronizacja jak w każdej chmurze - ustawiasz synchronizowany katalog. Jak masz połączenie z siecią, pliki się pakietami wysyłają. Można ustawić wykorzystanie sieci oraz (w win10 domyślnie), przy korzystaniu z sieci taryfowej (wifi ciągnięte z telefonu), chmura się nie synchronizuje, żeby nie nabijać rachunku).

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że w podróży może być kiepsko, lub nawet bardzo kiepsko z siecią (ale to zależy gdzie się wybierasz). Ja ZAWSZE zabieram ze sobą dodatkowe dyski 2.5" na USB3.0 (2TB seagate kosztuje ~330,- => i dostajesz dodatkowo 200GB na OneDrive'ie na dwa lata). Ale wiadomo, że jak chcesz, żeby jedna osoba jeździła i robiła materiał, a w tym czasie druga już montowała, to pliki w chmurze będą najlepszą opcją. Dla przyspieszenia można też wysyłać tylko PROXY, a później podrzucić dysk z surówką - wówczas premix można zrobić na prev'kach, a master i postpro na podłożonych surowych plikach.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości