Projekt HD-->DVD z użyciem Lanczos
Witam
Mam zrobiony filmik rodzinny w SV13 (1,5h) i jeśli chodzi o jego wersję HD nie ma problemu - jest i ma się dobrze. Niestety muszę też przygotować jego wersję na DVD. Temat tego, że SV robi kiepsko przeskalowanie do DVD  jest mi znany, więc chciałbym iść w innym kierunku, konkretnie z wykorzystaniem Lanczosa:

Metoda 1) Frameserver+TMPGEnc
Tutaj coś mi nie zaskoczyło - SV widzi w render as... frameservera, ale po zapuszczeniu czas leci, a postęp % stoi w miejscu (idzie tak już 48h i jest 0% ). Wiem, że w tej metodzie unikamy robienia pliku pośredniego, tylko wszystko idzie bezpośrednio z timeline SV, ale trudno, mogę to przeżyć i zrobić plik pośredni, tak, jak napisałem w metodzie 2.

Metoda 2) Z SV udało mi się wyrenderować plik avi z wykorzystaniem bezstratnego kodeka Lagarith (220Gb!). Czy dobrze myślę, że teraz mógłbym go wrzucić do TMPGEnc i otrzymać MPEG pod DVD w sumie taki sam pod względem jakości, jak w metodzie 1 ? Czy musi to być TMPGEnc (ma Lanczos 3), czy można to wrzucić np. do AviDemux (też ma Lanczosa, tylko nie wiem, czy v.3) i z niego wygenerować plik pod DVD.

Z góry dziękuję za wskazówki i pozdrawiam.
Odpowiedz
Frame server...
Czy ten AVI wrzuciłeś do programu którym masz zamiar skalować i kodować? Bo mam wrażenie że puściłeś render a program do odebrania strumienie nie puszczony...
Odpowiedz
mateuszszar napisał(a):Frame server...
Czy ten AVI wrzuciłeś do programu którym masz zamiar skalować i kodować? Bo mam wrażenie że puściłeś render a program do odebrania strumienie nie puszczony...

Ale tuman ze mnie - chyba masz rację - render puściłem "luzem", tzn. nie zaczepiłem wynikowego AVI z Frame servera do TMPGEnc. Kierowałem się opisem z artykułu z PC Worlda, cyt:
"Uruchamiamy TMPGEnc, a następnie poprzez przycisk Browse (przy Video source) jako plik wejściowy wybieramy utworzony wcześniej na twardym dysku plik export.avi 6." To "utworzony wcześniej" mnie zmyliło.
Czy możesz mi pomóc i podpowiedzieć jak zgrać jedno i drugie w locie ?
Odpowiedz
Odpal render jak ostatnio. Nie sugeruj się naliczanym czasem. Odpal TMPGENC i wrzuć do niego plik który aktualnie jest podawany przez frameserver. Ustaw wszystkie paranetry i jak pociszniesz render (w TMPGENC), to zobaczysz, że vegas zacznie podawać poszczególne klatki filmu i render będzie leciał.
Na koniec jak już export będzie kompletny musisz anulować render w vegasie. I w sumie tyle :)
Odpowiedz
(07-19-2016, 17:14)mateuszszar napisał(a):  Odpal render jak ostatnio. Nie sugeruj się naliczanym czasem. Odpal TMPGENC i wrzuć do niego plik który aktualnie jest podawany przez frameserver. Ustaw wszystkie paranetry i jak pociszniesz render (w TMPGENC), to zobaczysz, że vegas zacznie podawać poszczególne klatki filmu i render będzie leciał.
Na koniec jak już export będzie kompletny musisz anulować render w vegasie. I w sumie tyle :)

Duży szacunek dla Ciebie - hula !!!
Teraz jeszcze końcową niewiadomą jest dla mnie kilka ustawień TMPGEnc, które być może będą miały istotny wpływ na efekt końcowy.
Jeśli skorzystam z Project Wizarda, to wybieram szablon PAL (16:9) (zainteresowani płytką DVD mają już TV LCD) i mam wątpliwości do następujących ustawień w MPEG Settings:
- Source Aspect Ratio - zostawić 1:1 VGA czy 16:9 Display?
- czy zaptaszkować Ghost Reduction, Noise Reduction, Sharpen Edge, Custom color correction i inne (który z nich czy pozostałych warto)?
- czy Lanczos 3 jako rodzaj flitru wspomagającego zmniejszenie rozdzielczości jest gdzieś do świadomego wyboru czy też jest on jedynym i domyślnym w TMPGEnc ?
Odpowiedz