Fraps: jeszcze jeden przypadek renderu do złych kolorów
Dobry wieczór.

Mój znajomy sprezentował mi grę domowej roboty więc z wdzięczności nagrałem mu, jak ją przechodzę.
Renderowałbym do WMV by zachować kolor, ale komp się zestarzał - nie trawi i albo się wiesza, albo wyłącza.
Przeszedłem więc na stabilniejszy AVCHD, czyli pojawił się problem ze stratą kolorów Frapsa.
Wiem, że w takiej sytuacji zaleca się 'Computer RGB to Studio RGB' - sęk w tym, że to nie wystarcza.
Widoczną różnicę próbowałem korygować gammą ale za bardzo rozjaśnia biały.
Również pluginem Color Curves nie dałem rady odtworzyć kolorów źródła przez kilka godzin.
Poza tym na moim "komputerze" każdy dodatkowy plugin wydłuża render niemiłosiernie.

Zostawszy więc przy samych Levelsach, po wielu godzinach prób i zwłaszcza błędów zauważyłem, że:

Input start 0
Input end 1
Output start 0.097
Output end 0.920
Gamma 1.1

wychodzi jak dotąd najwierniej, choć nadal nie do końca.

Czytałem alternatywną wersję, że problem z frapsem jest wywołany utratą palety Rec.709.
Zaznaczyłem taką w opcjach renderingu, ale ani ta, ani żadna inna nie zmienia niczego w outpucie.

Jakoś do WMV nie było problemu... Może da się w ogóle pominąć to przeliczanie kolorów?
Przepraszam, że nie ogarniam podstaw, ale wracam po długiej przerwie, frapsa zgrywam raz na rok i nigdy w ten sposób.
Może trzeba było czytać dokładniej, ale łącznie na grzebanie w ustawieniach zmarnowałem już dwa tygodnie, których nie miałem.
Tym bardziej, że lato dodaje +30 do tęperatury rdzenia, co skutkuje intensyfikacją głupoty "komputera".

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
RENDER OR SURRENDER!
Odpowiedz