Vegas nie zapisuje zmian ustawień
Czego do ciężkiego sukinkota, potrzebuje Vegas by ZAPISAĆ SOBIE WŁASNE ustawienia w programie?!
Kiedy on to zapisuje?

Bo korzystam z programu, dodaję sobie skrót klawiaturowy (np. NUMPAD 0 jako buforowanie klipu). Klikam OK, gaszę Vegasa, zapisuje projekt. Potem go uruchamiam i mam... niezapisany skrót. Wszystko muszę ustawiać od nowa.

To kurde kiedy te zmiany wchodzą w życie?! Po restarcie kompa?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Zapisujesz skrót?
A jesteś pewny, że dla dobrego środowiska? Tam u góry wybierasz gdzie ma działać skrót.
Skróty możesz zasave'ować, ale nie musisz. One działają natychmiast po ustawieniu. Jedyny wyjątek - źle zamknięty program (jak coś się wysypało).

Sprawdź, czy pod num0 nie masz innego skrótu który wyklucza Twoje ustawienie.
Pod zerem jest chyba jakiś play z bufora? Odtwarza sekundę startując sekundę przed kursorem i kończy sekundę po. To się przydaje w pracy multicam.
Odpowiedz
Mateusz, dodaje skrót. Zamykam okno ze skrótami - skrót działa! Działa bo sprawdzam.
Ale potem otwieram przy kolejnym posiedzeniu Vegasa i widze że nie mam obłożonego tego skrótu. No to kiedy go ona raczy zapisać na stałe? Ciągle otwieram program i muszę ponownie skróty wprowadzać.

W takim razie Vegas się wysypuje zawsze a nie zamyka, bo mi tych skrótów nie zapisuje.
Mam nawet bakap skrótu, plik który sobie wrzucam do folderu na podmianę by się nie cackać ręcznie z dodawaniem od nowa.

Tak z ciekawości, odnośnie tego skrótu co pisałeś. NIe wiem do czego ten skrót może być przydatny w montowaniu na wiele kamer. Sam tak montuje i nie korzystam.
Odpowiedz
Teraz to już mam dowód na to, że Vegasowi coś odwala.
Wyobraźcie sobie, że...
Uruchamiam program i widzę, że nie mam swoich skrótów. Kopiuję więc plik tych skrótów w miejsce gdzie się je wkleja (mam awaryjnie skopiony plik ustawień jaki podmieniam na innych komputerach by mieć zawsze swoje skróty pod ręką).

No wklejam je, ustawiam "skróty Buncha 2" (to są te moje skróty) ale nic nie pomaga, nadal widze nieswoje, domyśle skróty. Zmieniam jednak na DOMYŚLNE i o dziwo, wtedy zaskakują moje.

Serio, ten program od zawsze był, jest i zapewne będzie poje**** :)

http://prntscr.com/btyzsa
Odpowiedz
sory ze sie wpeirdzielam w temat, ale nie chce zbytnio zasmiecac forum, a podejrzewam ze dla Was moja zagadka jest banalna :D

jak zmienic na osi czasu zeby byl normalny widok, tzn wczesniej mialem większe miniatury na osi czasu, ale cos mi sie niechcacy wlaczylo... help :)

[img]<a class='oembed' href=[/img][Obrazek: 348ca1a020c144cbmed.png]" />

chce zeby bylo tak jak wczesniej, czyli:

[img]<a class='oembed' href=[/img][Obrazek: 97b9ad63f8c929a1med.png]" />
Odpowiedz
Masz taki magiczny mały przycisk "Restore track height", po lewej, przy numerze ścieżki.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
mowilem ze to proste:) dzieki
Odpowiedz
Druga opcja to ctrl+shift+strzałka góra/dół. W ten sposób płynnie zmieniasz i wyrównujesz wysokość wszystkich ścieżek. Szybciej niż klikanie w guziczki :D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości