Renderowanie PNG ale video - nie zdjęcie.
Witam mam pytanie do ludzi, którzy wiedzą jak wyrenderować video w sony vegas pro 13 ale, żeby działało jak zdjęcie PNG.
Może wydawać się to dziwne, ale jest to możliwe bo sam posiadam takie, tylko ściągnięte z internetu a ktoś kto to robił robił go w adobe after effects.
Pytałem go jak to zrobił ale nic ciekawego się nie dowiedziałem.
Film jest w formacie  .mov czyli quicktime.
Odpowiedz
Chodzi o sekwencję klatek?
Jest taka opcja do wyboru w oknie renderowania.
Odpowiedz
Chodzi o to, że do streamowania chciałem zrobić animowany overlay (czyli coś jakby tło). Dać tam różne ramki na gre, kamerke, chat i tak dalej.
Ale, żeby działało to tak samo jak zdjęcie, czyli jak zdjęcie dasz powyżej w sony vegasie i innych programach, to czarne tło pokryje element poniżej natomiast ramki zostaną w nienaruszonym stanie. (Nie tylko ramki ale to co tam umieszcze).
Więc chyba nie o sekwencje.
Odpowiedz
Chodzi Ci zatem o kanał alpha (przezroczystość).

Musisz korzystać z takiego formatu, który obsługuje kanał alpha.
Odpowiedz
Chodzi mi własnie o to co użyć bo próbówałem już sporo i dalej coś nie działa.
Jaki to format szukałem w necie ale nic nie pomogło.
Miał ktoś z takim czymś stycnzość
Odpowiedz
Kodek obslugujący kanał alpha. Skąd mam wiedzieć jakie masz kodeki zainstalowane skoro nic nie napisałeś?

Wiesz już, że Quick Time obsługuje takie rzeczy. Wystarczy sprawdzić za pomocą MediaInfo i tak samo ustawić render.
Odpowiedz
Jeśli taką 'ramkę' chcesz przygotować, aby później podkładać resztę rzeczy w vegasie, to możesz równie dobrze przygotować overlay i zapisać jako projekt. Veg.
W Nowym projekcie, gdzie będziesz wszystko skladał do kupy wystarczy przeciągnąć ten overlay.veg na os czasu (bez renderowania). Vegas potraktuje go jak gotowy zrenderowany film.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości