problem z renderingiem zdjęć
Witam!

Od początku jak pracuje w Vegasie zaobserowwałem jedną rzecz, która bardzo uprzykrza pracę w Vegasie.
Odbija się to na renderingu. Już piszę o co chodzi. W swoich filmach tworzonych w Sony Vegas Pro 13 dodaję również zdjęcia id dodaję w nich dynamikę, czyli np.
zoomuje zdjęcia podczas wyświetlania zdjęcia, co dodaje efektu dynamizmu.
Niestety rendering samego materiału 4K idzie jeszcze jako tako, ale w momencie gdy "kursor" na osi czasu dotrze do renderingu zdjęcia to jest to wąskie gardło, a jak zdjęć
jest cała seria to jest ogólnie masakra. Zauważyłem, że rendering zdjęć potrafi nawet spowolnić rendering 10-15 krotnie w stosunku do renderingu video.

Parametry wejściowe materiału video i zdjęć:
- video: 4K 100 Mbit/s XAVC S 25fps 3840 x 2160 px mp4
- zdjęcia: rozdzielczość 3840 x 2160 px

Materiał wynikowy video:
- mp4 XAVC S 25 fps bitrate: 100 Mbit/s mp4

Sprzęt:
- Windows 10 64 bit Pro
- 32 GB RAMy
- procesor CPU: Intel 3930 K
- karta graficzna: Nvidia GTX 980 TI

Pytania:
1) Dlaczego Vegas sobie nie radzi od zawsze z renderingiem zdjęć?
2) Czy to jest problem błędnej konfiguracji Vegasa? Jeśli tak to proszę o wpsarcie w konfiguracji...
3) Problem u mnie tak naprawdę ciągnie się od początków mojej pracy w Vegasie czyli od Sony Vegas Pro 9.

Proszę pomóżcie
Pozdrawiam i dziękuje
Marcin
Odpowiedz
Przez tyle lat pracy z Vegasem, chyba już powinieneś się był zorientować, że po prostu tak jest.
Odpowiedz
(06-10-2016, 20:33)Pinto napisał(a):  Przez tyle lat pracy z Vegasem, chyba już powinieneś się był zorientować, że po prostu tak jest.

To, że tak jest, to tak jak napisałem, ja wiem, z tym, żę chodzi mi o to, czy da się temu zaradzić.
Czy zmiana karty graficznej lub procesora może przynieść wymierny efekt?
Odpowiedz
1. mechanizmy skalowania w Vegasie nie są jego mocną stroną...
2. kolor też może mieć wpływ (przestrzeń barw).
Odpowiedz
(06-10-2016, 23:08)mateuszszar napisał(a):  1. mechanizmy skalowania w Vegasie nie są jego mocną stroną...
2. kolor też może mieć wpływ (przestrzeń barw).

A jak to jest w innych oprogramowaniach? Lepiej sobie radzą ze skalowaneim zdjęć?
Czy zmiana przestrzeni barw może przyspieszyć rendering?
Odpowiedz