Uciążliwy problem.
Witam otóż mam taki wielki, bardzo utrudniający problem mianowicie sony vegas przy edycji klipów, puszczaniu podglądu, przybliżaniu, zwiększaniu szybkości się strasznie tnie. Bardzo utrudnia to jakąkolwiek edycję.
Czy u was tak samo? Jak to zmienić?
Mam włączone firefoxa(muzyka), gg, antyvira(nie skanuje), frapsa, JDownloadera i kilka windowsowych aplikacji.
Jestem na Viscie service pack 2
Dokładniejsze dane:

A co pokazuje task manager? Któraś z aplikacji musi zżerać tę moc. Przede wszystkim zrób eksperyment i zacznij po kolei wyłączać to, co wypisałeś i zobacz, czy jest jakaś zmiana.
Jak nic to nie pomoże, zobacz w tasku co można po drodze poubijac i ubijaj po kolei.
Oczywiście istnieje też możliwość, że masz problem z ustawieniami projektu, codecami itd. Może być milion przyczyn.
Task manager?
Ctrl+Alt+Escape otwiera takie okienko (hmm nie wiem czy pod Vistą...) gdzie pokazane są wszystkie (no nie calkiem, ale...) uruchomione procesy oraz ile mocy procesora zużywają.
ctr + alt + delete otwiera Menadżer zadań windows tu jest napisane ile procesów, Procesor CPU(to nie wiem co to) Pamięć fizyczna(to chyba ile akurat jest zużywanej pamięci?) jest coś z wydajnością ale nie wiem co oznaczają te wykresy itd..
W komputerach jestem szary^ ^
Tak, to jest właśnie to, tylko kurcze trudno będzie pomoc tak w ciemno. Powinna być taka tabelka mniej więcej http://www.vistax64.com/attachments/tuto...evated.jpg
I przy której pozycji będziesz miał prawdopodobnie wysoką wartość zużycia CPU. O ile oczywiście w tym problem. No i zasada nr 1 - do edycji wideo wyłączamy wszystkie możliwe gówna typu downloadery, gry i inne bzdety w tle. Szczególnei downloadery, prorgamy do wideo nie bardzo lubią gdy im coś przeszkadza w nieskrępowany dostępnie do dysku...
Może zmień podgląd na preview => half?
Przyspieszanie filmu w SV będzie się cięło jeśli dysk nie będzie wyrabiał - można przyjąć, że przy 2 krotnym przyspieszeniu wymagana przepustowość wzrasta dwukrotnie (czyli przyspieszenie n-krotne n razy tyleż przepustowości wymaga). Dla takich zabiegów macierz RAID jest pomocna. Dobrym nawykiem podczas montażu (jeśli nie można mieć wyseparowanego zestawu tylko z niezbędnymi aplikacjami - pozamykać nadmiarowe aplikacje, oraz wyłączyć dostęp do internetu (aby na czas wyłączonego antywirusa nic nie wlazło z zewnątrz).
Doraźnym rozwiązaniem problemu będzie render do pamięci RAM obszaru nad którym aktualnie pracujesz (zaznacz fragment i wciśnij shift+b) - wcześniej warto zadeklarować maksymalną ilość pamięci RAM do tego celu w ustawieniach Vegasa (o ile masz conajmniej 2 Gb RAM).
[Obrazek: i15.jpg]
Ale vm nie tylko przy przyśpieszeniu. Jak na przykład robię przejście 1sekunde zoom to na podglądzie tego nie zobaczę bo tak ścina film, co kilka sekund pojawia się jakiś odcinek klipu. Po renderze chodzi jak złotko film.
Tutaj scenery z pracy w sony podczas edycji, puszczania, podglądu:

Ustawiłeś jakość podglądu na BEST i do tego full - w takim wypadku zawsze będzie się cięło jak dodasz jakikolwiek efekt. Zmniejsz jakość podglądu do preview lub nawet draft.
[Obrazek: i15.jpg]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości