A może jednak szansa dla Vegasa?
News dnia!  Wczoraj wszystko wyglądało ponuro, teraz widać światełko w tunelu i mam nadzieję, że to nie pociąg. Magix przejął udziały SCS:
Cytat:This autumn, we plan to release new versions of the video-editing programs Vegas Pro and Movie Studio, which are heavily oriented toward the customer requirements of today,” says MAGIX CEO Klaus Schmidt.

https://www.linkedin.com/pulse/magix-aqu...2Fmagix-aq

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Spełniło się moje marzenie. Teraz może być tylko lepiej, bo gorzej już nie da rady:) Wygląda na to, że MAgix kupił produkty, a nie udziały w SCS, który chyba nadal będzie rozwijał nikomu niepotrzebne Catalysty.
Odpowiedz
I dalej się dzieje:
Cytat:
Opening our new Develoment Studio in USA / Madison Wi soon. We are hiring. Looking for senior software developer

Odpowiedz
I jeszcze jedna wrzutka, właśnie dostałem maila z Sony...
http://www.sonycreativesoftware.com/news...s-to-magix

Odpowiedz
Nic nie piszą o DVD ARCHITEKCIE. Mam nadzieję że w pakiecie z nowym vegasem będzie dowy DVD Architect.

Ale najważniejsze że się za vegasa ktoś zabierze :)
Odpowiedz
A Vegasaur informuje tak:

Hey,
As you may already know, Sony Creative Software sells Vegas Pro (and other applications) to MAGIX Software
We believe that this is good news for all Vegas Pro users! 
MAGIX promises to support all current users of the Sony Creative Software products being acquired.
In a press release announcing the acquisition, Magix CEO, Klaus Schmidt, said, “These products from Sony Creative Software are the perfect addition to our portfolio,” adding that the goal is to release updated versions of Vegas Pro and Movie Studio later this year.

Kind regards,
Vegasaur.com
Odpowiedz