Czarne tło z prawej i lewej strony filmu
Witam,

Windows 7 
SonyVegas Pro 13
Format pliku wejściowego: obraz.jpg i film.mov
Format pliku wyjściowego: .mp4 web

Chciałbym prosić o pomoc. Robię baner filmowy na stronę internetową i wynikł pewien problem, otóż:

obraz.jpg ma wymiary 960x406 px. A film 480x207px, wyjściowo muszę osiągnąć 960x406, nawet kosztem automatycznego rozszerzenia wymiarów filmu. Renderując rozciąga się poprawnie, ale pozostają po bokach dwie czarne kolumny, bo jest za krótki. Jak usunąć ten czarny kolor, a w jego miejsce dać np biały

Przez pierwsze 2 sekundy widać baner rozciągnięty poprawnie do 960x406px, a film jest jakby miał 480 szerokości + 2 czarne pionowe bloki, a jego wysokość jest ok 406px. Czy mógłby mi ktoś pomóc zmienić ten czarny kolor na biały? 

Jak dam uncheck maintain aspect ratio to rozciąga film na całą szerokość i wszystko pogrubia, potrzebuję w sumie tylko zmienić te pasy z czarnego na biały. Jest taka możliwość?

Załączam zdjęcie przedstawiające problem:

[Obrazek: 1463996839-Capture.JPG]

z góry dzięki za pomoc.

mod.: Zwróć uwagę na poprawne wklejanie zdjęć w przyszłości. W tym przypadku poprawiłem
Odpowiedz
1. Nie dałeś wymaganych informacji. Info o plikach odczytujemy za pomocą programu MediaInfo. Pisałem o tym tu: http://sonyvegas.info/thread-9034.html
2. wersję programu podajemy łącznie z numerkiem BUILD.

Najpierw dostosuj projekt tak, jak chcesz mieć finalnie w video (rozdzielczość 960x406). Zwróć uwagę, aby PAR był 1 (pixel aspect ratio).
Następnie wrzuć odpowiednie pliki do projektu (nie zmieniając już rozdzielczości). W Pan/Crop dopasuj kompozycję, aby kadry się zgadzały.
Jeśli nie możesz bardziej dopasować kadrów, a kaszety (czarne pasy) nadal pozostają, utwórz dodatkową ścieżkę video - poniżej, na którą wrzuć SOLID COLOR. Chcesz mieć tło białe -> to wrzuć biały kolor.

Podczas renderingu ponownie posprawdzaj wszelkie parametry (szczególnie rozdzielczość), żeby nic się nie rozjechało.
Odpowiedz
Lux :) udało się. kadr ustawiłem i elegancko teraz jest :* zamknij, rozwiązany problem. Dziękuję
Odpowiedz