Chwilowe przyspieszenie
Witam,
Wiem, że temat przyspieszenia materiału był juz omawiany, ale nie mogę znaleźć info na temat chwilowego przyspieszenia.
Codzi mi o to że mam klip powiedzmy o długości 1min i chcę go przyspieszyć, ale nie cały. Powiedzmy 5 sek na początku i na końcu ma byc w normalnej prędkości, środek przyspieszony x30. Jak to uzyskać ?
Odpowiedz
Podziel klip na kawałki i każdy kawałek przyspieszaj indywidualnie.
Odpowiedz
Nie polecam metody kolegi. Lepsza jest oś Velocity (PPM na event, Envelopes/Velocity o ile dobrze pamiętam). Masz wtedy większą kontrolę i możesz przyspieszać stopniowo.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Przede wszystkim jak przetniesz i później przyspieszysz, to tracisz synchro z następnym odcinkiem.

Więc tylko velocity + speed w properties. Jak trzeba szybciej - projekt w projekcie (ale projekt warto też ustawić w wyższym klatkażu - np dla 25p, przy 4x przyspieszeniu, ustaw projekt na 100kl/s.
Wrzucasz plik veg na timeline, dajesz velocity na 25% - i masz pierwotną prędkość 1x. A jak dasz 200% na velocity, to masz 800% pierwotnego video.

I jeszcze jedno - disable resample. Jeśli obraz ma być ostry i nadmiarowe klatki nie zmiksowane.
Odpowiedz