Co poprawić w filmie na potrzeby szkolne
Witam, zrobiłem cześć filmu na potrzeby szkolne, w ktorym pokazuje swoje zainteresowanie - siłownie. Chciałbym abyście podzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi filmu, może ktoś ma pomysł jak nadać filmowi większego efektu pierdolnię*ia
Link do filmu 
Odpowiedz
Dostałem padaczki.

Dziękuje za oglądanie. Kto dziękuje? ;)

Kręciłeś hasiokiem?
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
(05-16-2016, 20:03)sirCreeper napisał(a):  Dostałem padaczki.

Dziękuje za oglądanie. Kto dziękuje? ;)

Kręciłeś hasiokiem?

dobra to zmniejsze te miganie :D sprzętu raczej nie będe miał lepszego + na siłowni słabe oświetlenie jest. Jeszcze jakies sugiestie?
Odpowiedz
Tak.
Zwróć uwagę, jak robisz zoom w Pan/Crop, żeby współczynnik kształtu się nie zmieniał.
Raz masz kaszety (Czarne pasy) na górze i dole. Na kolejnym ujęciu - kaszety po bokach. W następnym zupełnie się kaszety zmieniają.

I oszczędzaj przejścia. Takie fikołki rodem z NewBlue stosuj bardzo oszczędnie. I koniecznie krótsze.
Muza jest dynamiczna, więc praktycznie 99% przejść bym dał na ostro.

Jak jest słabe oświetlenie, to masz dwa wyjścia:
1. Lustrzanka + jasny obiektyw (wówczas obraz będzie ładny i klimatyczny).
2. Jakieś lampy z TESCO (halogen?), najlepiej odbite od np. styropianu, lub czegoś podobnego (żeby nie świecić prosto w oczy, bo każdy będzie je mrużył, a to tez nie jest dobre). Jeśli jest tam biały sufit, to można ewentualnie odbijać od sufitu. To najtańsza opcja.
Odpowiedz
Z tymi paskami to zauważyłem to ogarnę, możesz wytłumaczyć jakie to są przejścia na ostro ? :D
Odpowiedz
przejścia na ostro = cięcie.
Masz pierwsze ujęcie | cięcie | drugie ujęcie.
Między ostatnią klatką pierwszego ujęcia a pierwszą klatką drugiego ujęcia nie ma nic!.

To jest "na ostro".
Odpowiedz
- Tak jak napisał mateuszszar - koniecznie zrób porządek z kaszetami tak, aby przez cały film były niezmienne.
- Ja też bym zrobił więcej ostrych cięć w rytm muzyki, trochę zabawy z tym jest, ale zabieg pasuje do tego typu filmów.
- To migoczące rozjaśnienie jest męczące, jeśli już to bym pomyślał o zamianie tego na podbicie kontrastu lub coś w ten deseń.
- Rozbłysk z około 16. sekundy przenieś sekundę dalej do momentu, w którym wchodzi uderzenie basu - będzie znacznie lepszy efekt.
- Napisy końcowe - jeśli piszesz "dziękuje" to znaczy, że ktoś inny dziękuje, jeśli Ty dziękujesz to powinno być "dziękujĘ". I usuń spację przed wykrzyknikiem. Ponadto film się kończy zanim napisy wyjadą za kadr - przedłuż film o sekundę.

A ogólnie spoko.
Odpowiedz