Jak dodać ciemne tło pod napisy? (tak jak jest to np na yt)
Witam, do mojego filmu pasują tylko białe napisy jednak to co znajduje się pod nimi jest też częściowo białe, więc część napisów jest niewidoczna. Jak zatem dodać czarne tło pod napisy, tak jak jest to na yt (screen poniżej) Dziękuję wam za wszelkie porady.
Pozdrawiam[Obrazek: 1.jpg]
Odpowiedz
To co na yt, to standardowe napisy cc. Dodajesz po wrzuceniu filmu. Sposób wyświetlania można konfigurować w odtwarzaczu.
Odpowiedz
Jeśli chcesz wtopic napisy, to w vegasie masz duże możliwości tylko tło musisz dopasować (tło napisów), dla każdego napisu osobno.
Odpowiedz
(05-11-2016, 12:06)mateuszszar napisał(a):  Jeśli chcesz wtopic napisy, to w vegasie masz duże możliwości tylko tło musisz dopasować (tło napisów), dla każdego napisu osobno.

A w którym miejscu konkretnie mozna ustawić to tło?
Odpowiedz
Z ktorej tytularki korzystasz?
Odpowiedz
Powiem inaczej, sam skapowałem jak sie dodaje tło pod napisy tylko że tlo dodaje sie na całej klatce a noe tylko pod napisem bez względu jakiego typu i wielkosci jest sam napis
Odpowiedz
Tło możesz ograniczyć np. maską.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
(05-11-2016, 16:52)szprot napisał(a):  Powiem inaczej, sam skapowałem jak sie dodaje tło pod napisy tylko że tlo dodaje sie na całej klatce a noe tylko pod napisem bez względu jakiego typu i wielkosci jest sam napis

Tam gdzie wpisujesz tekst, tam jest wybór koloru TEKSTU jak i jego TŁA, jak w Excelu/Wordzie.
Odpowiedz
W sv możesz to zrobić dając pod text np. dając czarne tło pod text (nie całe, tylko takie małe) i zmieniasz level slider ile ci będzie pasować.
Odpowiedz