Problem animacji dwóch masek jednocześnie.
Witam, otóż mam problem z fragmentem filmiku który robie, podzieliłem go na kilka projektów (ponieważ nie ma sekwencji jak w APP)
wszystko wporządku dopóki nie przyszło mi zrobić efektu który wymaga rozmieszczenia dwóch masek na jedym kadrze i wraz z ruchem kamery - animowania ich...
gdy jedną zrobiłem i zrobiłem do niej motion track było wszystko dobrze, zrobiłem zatem drugą maske i tu się zaczyna problem... gdy mam już dwie maski (ta pierwsza z motion track) to chce zrobic motion track do drugiej, niestety, gdy ustawie dwa keyframe'y do dwóch roznych masek na jednej (bo nie ma wiecej na jednym klipie) pan/crop mask timeline to obie znikają... jak sobie z tym poradzić?

mam nadzieje ze mniej wiecej wiadomo o co chodzi, w razie potrzeby jestem w stanie zarzucic SS jezeli ciezko jest to sobie wyobrazić

Pozdrawiam
Odpowiedz
screen by się przydał...
Odpowiedz
[Obrazek: aygua9]

Keyframy zaznaczone roznymi kolorami przedstawiają inną maske (odpowiednio: szklanka i krawędź biurka) lecz gdy chcialbym by wykonały ruch, obie naraz to nie mam jak...

zaraz dam filmik na yt jak nagrałem o co chodzi bo zdjęciami cięzko to wyjaśnić, mam nadzieje ze dojdziemy o co mi się rozchodzi :)
Odpowiedz

chcialbym, by szklanka miała przejaskrawioną barwę, tęczową lecz dwie animowane maski w jednym kadrze mnie przerastają
Odpowiedz
okej po prostu... jak zrobić dwie ruszające się maski na jednym klipie? gdy zrobie jedną druga znika albo fiksuje całkowicie...
Odpowiedz
Sprawa wygląda tak:
Jak animujesz maskę to Vegas pod każdą klatką kluczową zapamiętuje ustawienie wszystkich masek, które są aktualnie narysowane i jeśli PO WYANIMOWANIU jednej maski dodasz kolejną maskę, to w ustawionych przez Ciebie dotychczasowych klatkach kluczowych nie będzie informacji o jakichkolwiek następnych maskach i dlatego po dojściu do danej klatki maska znika - po prostu nie było jej tam w chwili tworzenia klatki kluczowej.
Rozwiązanie:
Zacznij od nowa/usuń wszystkie klatki kluczowe i NAJPIERW narysuj OBYDWIE maski przed jakąkolwiek ich animacją. Maskę szklanki możesz początkowo jakkolwiek narysować i nadać jej całkowitą przezroczystość. Dopiero po narysowaniu OBYDWU masek zajmij się animacją jednej i potem drugiej - w ten sposób w każdej klatce kluczowej znajdzie się informacja o obydwu maskach i żadna nie będzie znikała.
Odpowiedz
Spróbuje i dam znać, dzięki wielkie ;)
Odpowiedz
Przepraszam ze nie dalem znac, oczywiście wszystko chodzi jak powinno :)
Odpowiedz