jak zablokować część materiału w trakcie edycji
Witam

Panowie podczas edycji materiału gdy już sobie wszystko ustawie tzn wyciszanie i zgłaszanie podkładów muzycznych itd, zmiana ścieżek video audio to gdy chce oglądać finalny projekt to wyciskam spacje i... wszystko rozjechane o kilka sek do przodu czy do tyłu i kilka godz pracy do poprawy. Moje pytanie brzmi: czy da się zablokować materiał audio i video (jego część tą którą już sobie edytowalem i ustawiłem) tak aby nie rozjezdzalo mi się gdy będę edytował kolejną część filmu?
Odpowiedz
Nie wiem czy o to ci chodzi, bo napisałeś to bez żadnej składni i interpunkcji, ale prawdopodobnie pomoże grupowanie [G].
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Wciskanie spacji nie przestawia edytowanego materiału.
A nie masz przypadkiem włączonej funkcji auto ripple, która podczas przesuwania jednego obiektu przesuwa pozostałe na tej samej linii czasu? Wciskaj Ctrl+L, żeby zmieniać ten tryb przyciągania i zobacz, czy po jego wyłączeniu dalej będziesz miał to samo.
Odpowiedz
auto ripple mam wlaczone ale to przesuwanie działa tak ze przesuwa mi calosc ktora znajduje sie po prawej stronie materiału do edycji, a to co juz jest po edycji po lewej nie jest ruszane, czyli to chyba nie ma wpływu na to co już zostało edytowane wcześniej na osi czasu. Spróbuję tego grupowania moze cos pomoze. Może zle rozpisalem ten problem. Sproboję bardziej dokladnie. Zalóżmy że mam edytowane 20 min materiału ktory zawiera masę przebitek, podkładów dzwiękowych itd. Wszystko jest ładnie poukładane, posynchronizowane. I chcialbym te 20 min tak zablokować na osi czasu aby nie można było już w tym nic zmienic i edytować i dodawać kolejną część materiału. Nie wiem czy tak się da, ale potrzebuję to po to, aby po godzinnym materiale nie cofać się do 5 min filmu i ustawiać od nowa dzwięk bo coś mi się wcisnęło w trakcje edycji i trzeba ustawiać na nowo wszystko.
Odpowiedz
Oczywiście, że można zablokować. Gdybyś przestudiował instrukcję obsługi, to byś wiedział.
Odpowiedz
funkcja LOCK
Odpowiedz
funkcja lock to było pierwsze co sprawdziłem i niestety nie działa tak jak bym chciał. Materiał niby robi się zablokowany ale mimo zablokowania to nadal można go przesuwać, zmieniać czas trwania ujęć itd
Odpowiedz
To chyba nie o tym samym mówimy.
Odpowiedz