SV Pro 12.0 - "znikła" funkcja dodawania napisów :'(
Dzień dobry wieczór. Od kilku minut jestem szczęśliwym użytkownikiem programu Sony Vegas Pro 12.0. Udało się zmontować co nie co, bez wodotrysków, ale chciałem z napisami końcowymi.
Otworzyłem   Insert > Text Media   napisałem co chciałem, zadałem kolor o jaki mi chodziło, udało się nawet wyczarować, by tekst przemieszczał się po ekranie z dołu do góry. Chciałem jeszcze popróbować, co da się z tym elementem zrobić - i zrobiłem tak, że nie mam wcale możliwości dodania teksu.....
Przez moment było tak, że w "Insert" była możliwość włączenia "Text Media" ale nie było możliwości edycji; teraz nie ma wcale aktywnego "Text Media" (patrz załącznik).

Próbowałem skrótu "alt+d" wyczytanego w którymś poście - bezskutecznie....

Sony Vegas Pro 12.0 (Build 726)
Windows 8.1
Znajomość angielskiego - średniosłabokomunikatywna ;)

Stąd też pytanie dodatkowe: czy istnieje spolszczenie SVP 12, lub też gdy zaktualizuje do 13 to muszę ponownie licencje wykupić?
Odpowiedz
Kliknij prawym na ścieżkę z wideo -> insert video track, a potem na tej ścieżce PPM i insert text. Możesz też skorzystać z pro titlera, czy jak on tam się nazywa.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
(04-10-2016, 16:16)sirCreeper napisał(a):  Kliknij prawym na ścieżkę z wideo -> insert video track, a potem na tej ścieżce PPM i insert text. Możesz też skorzystać z pro titlera, czy jak on tam się nazywa.

Super, ok, tylko nie ma możliwości edycji tekstu, jest samo "sample text" i w żaden sposób nie da się zmienić napisu, nie da się edytować....
 A co to jest "pro titler"?
Odpowiedz
[Obrazek: dilY7NN.png]
Magiczny przycisk edycji.

A jak chcesz napisy końcowe to szukasz w zakładce Media Generators napisu Credit Roll.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz