Szarpanie w renderowanych filmach
Cześć
Mam problem z vegasem 10.0 pro. Nagrywam filmy kamerą Sony Action Cam HDR-AS20 w rozdzielczości 1920x1080 w 60 klatkach.
Gdy cokolwiek próbuje w vegasie na różnych ustawieniach wyrenderować to efekt jest taki:

Nie za bardzo się znam na filmach,dopiero zaczynam. DOdam,że "surowy" materiał z kamery jest lepszej jakości oraz nigdzie się nie tnie ani nie szarpie oraz w windows movie maker potrafi to zapisać bez szarpania.
Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak wyrenderować filmy bez straty jakości i szarpania?
Czytałem poradniki tutaj ale nie pomogło:/
Odpowiedz
Masz w 1920x1080 60fps to renderuj do 1920x1080 60fps. Najlepiej chyba do AVC/AAC. Więcej ci nic nie mogę powiedzieć bo nie widzę twoich ustawień projektu, renderowania i odczytu MediaInfo z plików wejściowych. Przydałyby się.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
(04-08-2016, 14:44)sirCreeper napisał(a):  Masz w 1920x1080 60fps to renderuj do 1920x1080 60fps. Najlepiej chyba do AVC/AAC. Więcej ci nic nie mogę powiedzieć bo nie widzę twoich ustawień projektu, renderowania i odczytu MediaInfo z plików wejściowych. Przydałyby się.

Ustawiłem na format taki,jak podałeś i jest super. Niestety,dźwięku nie ma ani w odtwarzaczu ani na yt po renederowaniu. W opcjach tylko w formacie avc pięknie obraz renderuje,ale niestety audio jest osobno. Jak zmienię kodek na mpeg to renderuje i audio i video,ale z pworotem szarpie.....
Odczyt mediainfo - co to jest i jak to odczytać?:P
Odpowiedz
A zaznaczyłeś "include audio"?
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Nie ma takiej opcji przy wyborze formatu,który nie szarpie
Jeśli zmienię metoda kodowania to od razu mam możliwości zaznaczenia include audo,ale obraz szarpie:/

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
(04-11-2016, 20:55)Greg92PL napisał(a):  Nie ma takiej opcji przy wyborze formatu,który nie szarpie
Jeśli zmienię metoda kodowania to od razu mam możliwości zaznaczenia include audo,ale obraz szarpie:/

Dupa blada,teraz ciągle mi szarpie. Chyba pora reinstalacji. Jakie masz kodeki zainstalowane? Ja posiadam k lite codec
Odpowiedz
(04-07-2016, 22:37)Greg92PL napisał(a):  Cześć
Mam problem z vegasem 10.0 pro. Nagrywam filmy kamerą Sony Action Cam HDR-AS20 w rozdzielczości 1920x1080 w 60 klatkach.

Musisz podać konkrety... najlepiej w oparciu o temat, który kiedyś założyłem: http://sonyvegas.info/thread-9034.html
Odpowiedz
(04-11-2016, 22:02)mateuszszar napisał(a):  
(04-07-2016, 22:37)Greg92PL napisał(a):  Cześć

Musisz podać konkrety... najlepiej w oparciu o temat, który kiedyś założyłem: http://sonyvegas.info/thread-9034.html

Pierwsza fotka - wersja vegasa
Druga fotka - plik prosto z kamerki

Powiem tak - chciałbym aby nie szarpało oraz po renderze można było zamieścić plik na yt oraz nie było strat w jakości(zdaje sobię sprawę z czasu wrzucania na yt oraz czasu renderowania)

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Ustaw projekt za pomocą MATCH Media. Klatkaż powinien się ustawić na 59.94
Później przy renderze też dopilnuj aby klatkaż był 59.94

Dla pewności możesz ręcznie jeszcze zastosować 'disable resample'. Ale jak klatkaż będzie się zgadzał, to nie ma takiej potrzeby.

Co do strat... Niestety. Kodeki których używamy, to kodeki stratne. Więc każde przeliczanie materiału = utrata jakości.
Musisz zrobić test. Najlepiej na początku jakiś krótki fragment (15sekund?). Renderuj z różnymi ustawieniami. 8mbps. Później 12, 18, 21... Jak znajdziesz moment gdzie jakość dla Ciebie będzie ok, to będziesz miał odpowiedź.
Odpowiedz
O stratach zdaje sobie sprawę. Ale bez przesady - z filmu w pełnym HD o bardzo dobrej jakości Vegas mi renderował bez dźwięku prawie nie zauważalne starty w obrazie. Więc da się dobrze zrobić,tylko kwestia ustawień,w których dopiero zaczynam się odnajdywać:)
Odpowiedz