Filmik z drona - 1-szy dzień Świąt Wielkanocnych
Witam!

Chciałem się z Wami podzielić filmikiem jakiego nakręciłęm w drugi dzień swiąt Wielkanocy na jednym z bydgoskich osiedli. Filmik oczywiście z drona.
Zmontowane oczywiście w Vegasie :)

FIlmik z II dnia świąt Wielkanocy

[url=http://www.zbieram.cyberdusk.pl/index.php?id_page=obejrzyjfilmy&id_grid=2005&kod=3675b84e03caa1590e07cd762e452618d9859b45][/url]Pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz
Mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale filmik jest tragiczny.
- napisy i lower-third to jakaś masakra - dobór animacji/kolorów/czytelność to istny dramat.
- dźwięk startującego drona i szum wiatru piekielnie drażni uszy - nie powinno go w ogóle być, a jeśli już to tylko przez chwilkę i ściszony dopóki nie słychać piekielnego szumu wiatru i powinien zostać płynnie wyciszony a nie nagle obcięty.
- podstawowe błędy w montażu ujęć z rażącym i notorycznym ich powielaniem na czele,
- generalnie przez 6 minut nagrywasz jedno miejsce - po 20 sekundach absolutnie nie chce się tego oglądać, bo po co oglądać przez 6 minut (!!!) ten sam wycinek osiedla z trzech ujęć - masakryczne flaki z olejem, po chwili zacząłem skakać suwakiem co 30 sekund i wiesz co odkryłem - że w kolejnych minutach nie pokazałeś ZUPEŁNIE nic nowego niż w pierwszych 20 sekundach filmu. Ujęcie jest dobre wtedy, jeżeli pozostawia lekki niedosyt u widza i generalnie nie powinno być pokazywane więcej niż jeden raz. Ty zrobiłeś coś całkowicie odwrotnego - przez 6 minut pokazujesz jedno skupisko bloków z 3 ujęć niezliczoną ilość razy - kompletny dramat. Te 6 minut powinno trwać MAX 30 sekund.
- muzyka jest kwestią gustu, ale mi osobiście w ogóle nie pasuje ani pierwszy, ani drugi kawałek do zaprezentowanej treści.
- zakończenie - napisów na koniec nie da się przeczytać bo ekspresowo znikają i 20 sekund czerni!!! - nie no błagam. No i brak napisów końcowych.

Popełniasz w nim podstawowe błędy wideofilmowania i montażu, co mnie dziwi w perspektywie prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie foto-video, dlatego też moja wypowiedź pozostaje bez jakiejkolwiek łagodności. Ogólnie potężne braki wiedzy i wyczucia w każdym aspekcie.
Mam nadzieję, że moja wypowiedź będzie pozytywnie motywująca ;)
Odpowiedz
(04-03-2016, 17:11)Gelqone napisał(a):  Mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale filmik jest tragiczny.
- napisy i lower-third to jakaś masakra - dobór animacji/kolorów/czytelność to istny dramat.
- dźwięk startującego drona i szum wiatru piekielnie drażni uszy - nie powinno go w ogóle być, a jeśli już to tylko przez chwilkę i ściszony dopóki nie słychać piekielnego szumu wiatru i powinien zostać płynnie wyciszony a nie nagle obcięty.
- podstawowe błędy w montażu ujęć z rażącym i notorycznym ich powielaniem na czele,
- generalnie przez 6 minut nagrywasz jedno miejsce - po 20 sekundach absolutnie nie chce się tego oglądać, bo po co oglądać przez 6 minut (!!!) ten sam wycinek osiedla z trzech ujęć - masakryczne flaki z olejem, po chwili zacząłem skakać suwakiem co 30 sekund i wiesz co odkryłem - że w kolejnych minutach nie pokazałeś ZUPEŁNIE nic nowego niż w pierwszych 20 sekundach filmu. Ujęcie jest dobre wtedy, jeżeli pozostawia lekki niedosyt u widza i generalnie nie powinno być pokazywane więcej niż jeden raz. Ty zrobiłeś coś całkowicie odwrotnego - przez 6 minut pokazujesz jedno skupisko bloków z 3 ujęć niezliczoną ilość razy - kompletny dramat. Te 6 minut powinno trwać MAX 30 sekund.
- muzyka jest kwestią gustu, ale mi osobiście w ogóle nie pasuje ani pierwszy, ani drugi kawałek do zaprezentowanej treści.
- zakończenie - napisów na koniec nie da się przeczytać bo ekspresowo znikają i  20 sekund czerni!!! - nie no błagam. No i brak napisów końcowych.

Popełniasz w nim podstawowe błędy wideofilmowania i montażu, co mnie dziwi w perspektywie prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie foto-video, dlatego też moja wypowiedź pozostaje bez jakiejkolwiek łagodności. Ogólnie potężne braki wiedzy i wyczucia w każdym aspekcie.
Mam nadzieję, że moja wypowiedź będzie pozytywnie motywująca ;)

Proszę pochwal się swoim najlepszych filmik i my go ocenimy. Zawsze jest tak na forach, że jak ktoś próbuje się czymś pochwalić to w mentalności Polaka jest to by komuś dopier..... z zazdrości. Zauważyłem od wielu lat taką tendencję, że moje te same filmiki na forach zagranicznych są chwalone, a na polskich jest tylko i wyłącznie obraza. Osoby, którym się podoba nie mają odwagi powiedzieć, że im się podoba, a osoby, które mają w sobie dużo jadu zawsze się wypowiedzą.
Odpowiedz
Tak myślałem, że w ten sposób odbierzesz moją wypowiedź. Wiedz, że nie mam w sobie żadnego jadu i nie zazdroszczę Ci tego filmiku, gdyż dla mnie jest po prostu bardzo zły. I nie chodzi mi o żadne obrażanie, ale uwierz, że jeśli czynisz usługi w takim zakresie, to doprawdy poziom jest zaskakująco niski.
Jakbyś miał więcej wiedzy i wyczucia w zakresie wideo, to byś zrozumiał, że absolutnie nie chodziło mi o napitalanie ot tak sobie, tylko autentycznie widząc reklamę usług na początku filmu jestem bardzo mocno zdziwiony tak podstawowymi błędami merytoryczno-technicznymi jakie popełniłeś .
Z mojej strony zaproponowałbym Ci przeczytać jakąś książkę o nagrywaniu i montażu wideo, jakich błędów nie popełniać podczas nagrywania, a sam spojrzysz inaczej na swoją produkcję, gwarantuję. Albo jeszcze prościej - pooglądaj produkcje innych firm zajmujących się chociażby weselnym wideo i podpatrz jak wyglądają ujęcia, jaki jest ich zakres, czas trwania, kadrowanie, czy ujęcia się powtarzają i takie tam - znajduje się w nich od groma cennych wskazówek jak porządne wideo powinno wyglądać.
Życzę wszystkiego najlepszego, zdobywania bogatego doświadczenia i sukcesywnego kształcenia swoich umiejętności i wiedzy :)
Nie chcę pozostawiać po sobie urazy ;)
Pozdrawiam :)

P.S. Dla przykładu zobacz jak skomentowałem inny filmik "Gwiazda rocka" jakieś pięć tematów przed twoim.
P.S.2 Tu jest jedna z moich prezentacji:
Odpowiedz
(04-03-2016, 20:00)Kamyk79 napisał(a):  Proszę pochwal się swoim najlepszych filmik i my go ocenimy. Zawsze jest tak na forach, że jak ktoś próbuje się czymś pochwalić to w mentalności Polaka jest to by komuś dopier..... z zazdrości. Zauważyłem od wielu lat taką tendencję, że moje te same filmiki na forach zagranicznych są chwalone, a na polskich jest tylko i wyłącznie obraza. Osoby, którym się podoba nie mają odwagi powiedzieć, że im się podoba, a osoby, które mają w sobie dużo jadu zawsze się wypowiedzą.
Tutaj nie ma czego zazdrościć, bo Gelqone ma rację. Popadłeś w ogromne samozadowolenie, a nie ma podstaw do tego. Lepiej posłuchaj kolegi, bo dobrze radzi.
Odpowiedz
Rzeczywiście chłopaki mają rację. Nie ma czego zazdrościć. Co najwyżej koptera. Sam się trochę interesuję kopterami, ale raczej rekreacyjnie niż zarobkowo (mam dwie maszyny) i wiem, że filmowanie z powietrza nie jest proste. Swoją drogą, masz zdany egzamin uavo, żeby latać w mieście?
PS. Zeszłego roku byłem na wczasach w górach i spotkałem gościa, który akurat filmował kopterem. Nawet w filmie znalazło się jedno moje ujęcie, choć nie z mojej maszyny:) Co prawda lata na składanej przez siebie maszynie i gimbal jest stabilizowany tylko w dwóch osiach, ale chyba lepszy film niż Twój.
Odpowiedz