Szybsze przewijanie podglądu
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć czy jest taka opcja żeby suwak na timelinie poruszał się szybciej.
Mam do poprawienia w sumie ponad 8 godzin materiału i chciałbym przyśpieszyć sobie prace.
Ogólnie pracuję na Adobe ale w tym wypadku w Vegasie jest prościej i szybciej.
Z góry dziękuje za pomoc !
Odpowiedz
Oczywiście. Możesz domyślnie ustawić prędkość (po lewej stronie na timeline masz suwak który się przesuwa podczas odtwarzania - pomarańczowy trójkąt pokazuje domyślną pozycję odtwarzania). Możesz przesunąć myszką aby domyślnie ustawiał się w innej pozycji.

Oprócz tego możesz użyć [J][K][L] - to jest < || >
Kilkukrotne wciśnięcie L daje szybsze odtwarzanie.

Ps. Piszę z telefonu dlatego nie daje screenów ani linków do helpa...
Odpowiedz
(03-09-2016, 12:44)mateuszszar napisał(a):  Oczywiście. Możesz domyślnie ustawić prędkość (po lewej stronie na timeline masz suwak który się przesuwa podczas odtwarzania - pomarańczowy trójkąt pokazuje domyślną pozycję odtwarzania). Możesz przesunąć myszką aby domyślnie ustawiał się w innej pozycji.

Oprócz tego możesz użyć [J][K][L] - to jest < || >
Kilkukrotne wciśnięcie L daje szybsze odtwarzanie.

Ps. Piszę z telefonu dlatego nie daje screenów ani linków do helpa...

Dzięki ! Widziałem wcześniej ten suwak ale jak go myszką przesuwałem to po "odkliknięciu" myszki przeskakiwał spowrotem na wartość 1 ale jak użyłem skrótów to ciągle leci szybciej.
Odpowiedz
Chwyć za trójkąt a nie za suwak.
Trójkąt to domyślna pozycja odtwarzania (domyślnie ustawiona na 1x). Jak dasz w innym miejscu, to będziesz miał inną prędkość.

Co do kliknięcia na timeline i ustawienia pozycji kursora (prostej, która pokazuje miejsce odtwarzania). (w odpowiedzi na PW)
1. Jeśli klikniesz poniżej tracków (poniżej ścieżek audio/video), to kursor przeskoczy w to miejsce, i będziesz odtwarzał od tego klikniętego miejsca.
2. Jeśli klikniesz myszką na tracku (na ścieżce), to kursor przeskoczy, ale odtwarzanie będzie kontynuowane... Dopiero po zatrzymaniu obraz przeskoczy w nowe miejsce.
Odpowiedz