Ciemny podgląd w Vegas Pro 13
Witam wszystkich serdecznie,
Chciałbym zwrócić się do Państwa z pomocą ponieważ od prawie dwóch tygodni czytam przeróżne fora i szukam rozwiązania problemu, jednak bezskutecznie.
Mam problem z podglądem w Sony Vegas Pro 13.
Jest on znacznie ciemniejszy niż oryginalne filmiki, kóre wrzucam do programu do obróbki.
Po wyrenderowaniu filmik spowrotem ma kolory i jasność oryginału.
Największym problemem jest to, że chciałbym troche te filmiki zciemnić lub lekko zwiększyć kontrast, ale podgląd kompletnie nie odzwierciedla tego jak później filmik wygląda po renderowaniu. Staje się on mocno przejaskrawiony i wygląda to bardzo słabo. Podczas gdy podgląd w sony vegas wygląda super.
Niemożliwa staje się jakakolwiek obróbka filmików.
Przedwczoraj zainstalowałem jeszcze Adobe After Effects i GoPro Studio i okazuje się, że w tych programach problem jest identyczny. Podgląd wrzuconych filmików jest znacznie ciemniejszy niż jest to w oryginalnych klipach.
Komptuter kupiłem 3 tygodnie temu nowy więc z parametrami to raczej nie jest problem.
 - Intel Core i7 6700HQ 2,6 GHz
 - 8 GB DDR4
 - nVidia Geforce 960M 4 GB DDR4
 - 240 GB SSD, 1TB HDD

Wiecie może co może być powodem tego złego podglądu ?
Poniżej załączam obrazek przedstawiający podgląd w vegas pro 13 w stosunku do oryginalnego filmiku otworzonego w windows media player.

Pozdrawiam serdecznie,
Damian Skols

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
A nie masz przypadkiem ustawionego jakiegoś profilu na karcie graficznej, że filmy w playerze dostają inny kolor?

Druga sprawa - nie wiemy nic o Twoim vegasie (która wersja trzynastki), plikach, ustawieniach itd... Jest taki temat w którym napisałem co podać przy zakładaniu nowych tematów.
Odpowiedz
Na 99% Windows Media Player zmienia kolory, gołym okiem widać, że saturacja jest zwiększona niemiłosiernie.
Ja bym spróbował odtworzyć innym odtwarzaczem (np. VLC) albo na innym komputerze.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Dziękuje bardzo za pomoc.
Rzeczywiście w ustawieniach karty graficznej były zmienione ustawienia wyświetlania filmów w playerach.
Teraz już wyświetlają się normalne filmiki i wszystko jest spoko :)

Dziękuje bardzo i pozdrawiam.
Odpowiedz