Przyśpieszanie = szarpania?
Witam, będzie to kolejny wątek z cyklu: przyśpieszanie w Vegasie.

Mam film który trwa ok. 30 minut i 30 sekund. Chcę z niego zrobić film, który będzie miał równo 30 minut, czyli muszę go przyśpieszyć o niecałe 2% (tak mi wychodzi). Ale po przeliczeniu filmu do pliku mam efekt "szarpnięcia" obrazu - taki delikatny, aczkolwiek regularnie występujący skok - tak jakby regularnie powiedzmy co dwie sekundy film gubił jedną klatkę. Najbardziej widać to na przewijanych napisach końcowych.

Pytanie do Was - jak sobie z tym poradzić???

Vegas 13.453 64 bit 

Pozdrawiam
Odpowiedz
Nie da się.
Skoro program musi pominąć 2% klatek (czyli jedna klatka na dwie sekundy wypada), to nie ma mocnych, żeby tego nie było widać.
Odpowiedz
W międzyczasie próbowałem różnych rzeczy i doszedłem to pluginu o nazwie twixtor - do spowalniania i przyśpieszania filmów. Po zastosowaniu tegoż pluginu film renderuje się długo jak..., ale np. z przewijanymi napisami końcowymi sobie poradził - nie widać skoków. Niestety wychodzi inny problem - często na łączeniu dwóch sąsiadujących ze sobą ujęć tworzy "klatkę hybrydę" - połączenie ostatniej klatki pierwszego ujęcia i pierwszej klatki następnego. Przy odtwarzaniu wygląda to jak "brud". Oczywiście można różnymi parametrami "poprosić go", by nie robił tej hybrydy, ale wtedy wracamy do punktu wyjścia, bo są skoki obrazu. Ale to daje jakąś nadzieje na rozwiązanie problemu. Może inny plugin?
Odpowiedz
Nie wiem, czy jest sens, abym tłumaczył działanie twixora (po pierwsze, to nie forum twixora, a po drugie -> można poszukać i poczytać na temat twixora).
Możesz co najwyżej pozwolić programowi zmixować klatki (aby z 50 klatek powstało 49 nowych klatek -> bez utraty żadnej z klatek). Wówczas nie będzie przeskoku. Ale obraz będzie zamydlony (powstaną ghosty). Coś za coś. Osobiście dalej uważam, że nie ma opcji, aby zrobić przyspieszenie 2% bez widocznego efektu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości