Vegas Pro 11 - Brak płynności w podglądzie.
Witam.
Zmiana systemu z Win XP na Win 10 zachęciła mnie również do zmiany Vegasa z versji 9, na 11. Niestety nie jestem zadowolony z tej zmiany, przynajmniej na razie. Podgląd osi czasu jest fatalny - brak płynności odtwarzania video, przy czym audio nie ma problemów.
Uprzedzając pytania, informuję że przejrzałem wiele tematów z tym związanych jednak wszystkie proponowane rozwiązania są na zasadzie - 'a może to, a może tamto' - i niestety nie rozwiązują problemu. Buforowanie odcinka osi metodą 'szift+B' też jest kłopotliwe zwłaszcza podczas precyzyjnych edycji materiału. Nie sądzę by, tak poważna firma, jak Sony zostawiła taki bubel. Jestem pewny, że problem tkwi we odpowiednim ustawieniu wstępnych właściwości projektu, a one są znacznie bardziej rozbudowane niż w Vegas 9, z którym nie miałem żadnych problemów.
Za tą sugestią przemawia jeszcze fakt, że brak płynności następuje już na plikach własnych programu, np. tych z zakładki Media Generator, bez jakichkolwiek plików zewnętrznych.
Parametry PC podaję w załączniku, jednak zwracam uwagę, że Vegas 9 na nie nie narzekał :)

Załączone pliki Miniatury

...I aby żyć, siebie samego trzeba dać.
St. Soyka
Odpowiedz
Dlaczego zainstalowałeś 32-bitowy Windows 10?
Odpowiedz
Pinto, Win 10 samoistnie się aktualizował z siódemki, a Win 7 zainstalowałem, gdy XP stracił wsparcie, a że programy w kompie, m.in Vegas były na 32bitowy system, więc i taka dziesiątka się zaktualizowała. Nikt mi nie radził bym przeszedł na 64, miałbym wtedy Vegas 13, który jest tylko na 64bitowy system.
Czy sugerujesz przejście na 64 bity?
Odpowiedz
(02-26-2016, 16:22)Witek napisał(a):  Pinto, Win 10 samoistnie się aktualizował z siódemki, a Win 7 zainstalowałem, gdy XP stracił wsparcie, a że programy w kompie, m.in Vegas były na 32bitowy system, więc i taka dziesiątka się zaktualizowała. Nikt mi nie radził bym przeszedł na 64, miałbym wtedy Vegas 13, który jest tylko na 64bitowy system.
Czy sugerujesz przejście na 64 bity?

64Bity słynie z tego że nie ma on aż tyle problemów z kompatybilnością jak 32Bit, może pomoże może nie, ja i tak nie uznaję Win 10 przynajmniej na razie, jest to zbyt wczesny system aby mówić jaki to on super nie jest, aktualnie także nie wszystko jest jeszcze na Win 10. Win 7 64Bit to chyba najlepszy do tej pory system.
Odpowiedz
Nie. Jest trochę inaczej.
Nie chodzi o to, że 64bit nie ma problemów, tylko inaczej zarządza m.in. pamięcią operacyjną.

Windows 7 najlepszy? Kiedyś słyszałem, że windows xp ;)

Jeśli chodzi o system, to czy Win7 ma jeszcze wsparcie? bo jeśli nie, to do dupy...
Ja używam Win10 i nie mam z nim problemów. Uważam, że system jest bardzo dobrze napisany.

A wracając do tematu, to brak płynności może wynikać z:
- zbyt słabego komputera
- słabej karty graficznej
- źle ustawionego projektu (względem plików wejściowych)
- złego formatu (niemontażowego, lub wymagającego ogromnej mocy obliczeniowej -> pkt 1)
- wolnych dysków HDD w przypadku materiału z wielką przepływnością (szybkość bitów na sekundę).
- zastosowaniem wymagających filtrów (pluginów), z którymi nie radzi sobie CPU bądź GPU > pkt 1,2.
Odpowiedz
(02-28-2016, 19:19)mateuszszar napisał(a):  Windows 7 najlepszy? Kiedyś słyszałem, że windows xp ;)

To chyba nie ode mnie to słyszałeś, a po za tym dobrze że podkreśliłeś to "Kiedyś"
Wszystko się "Kiedyś kończy" Nie powiedziałem że Win 10 to dno, po prostu pod względem większości programów to on zanika w oczach Win 7
Odpowiedz
W jakim sensie?
Jakieś benchmarki? Faktycznie wydajność jest gorsza? Ja widzę że jest odwrotnie. Lepsze zarządzanie pamięcią i procesami...
Ale ok. Każdy wybiera co chce. Nie będę nikogo przekonywał że lepiej chodzi taki czy inny system.
Odpowiedz
(02-28-2016, 21:24)mateuszszar napisał(a):  W jakim sensie?
Jakieś benchmarki? Faktycznie wydajność jest gorsza? Ja widzę że jest odwrotnie. Lepsze zarządzanie pamięcią i procesami...
Ale ok. Każdy wybiera co chce. Nie będę nikogo przekonywał że lepiej chodzi taki czy inny system.

Nie napisałem że lepsze wykorzystywanie zasobów pamięci czy też procesora, napisałeś ci, chociaż by sama kompatybilność miażdży Win 10, przynajmniej na razie. Dlatego mówię za rok może 2 Win 10 będzie opłacalny, no chyba że ktoś lubi, nowoczesny wygląd z kosmosu wzięty, i używa tylko google chrome czy też winrara.
Odpowiedz
Nie używam chroma.
Mam sporo programów różnych. Z żadnym nie mam problemów. Ale wszystko mam legalne. Staram się kupować upgrady do najnowszych wersji.
I na prawdę nie wiem o czym piszesz.

Wiem że nie pisałeś o wykorzystaniu pamięci. Na razie tylko napisałeś że win7 miażdży. Masz jakieś konkrety?
Odpowiedz
Wsparcie Windows 7 kończy się w 2020, więc nie ma żadnych przeciwskazań, żeby nadal używać tego systemu. Jestem pewien, że wsparcie zostanie nawet przedłużone tak jak w przypadku XP, bo popularność Win7 nadal będzie bardzo wysoka. Dlatego nie zamierzam instalować niewydarzonego Win 10 na kompie do pracy, wystarczy, że mam z nim do czynienia na notebooku, który służy tylko do internetu:)
Odpowiedz