Dwa rendery na jednym komputerze w Vegasie 13. Czy to legalne?
Witam,

Kupiłem Vegasa 13 wersje komercyjną czy mogę na jednym komputerze otworzyć dwa okienka programu i renderować dwa filmy jednocześnie? Wiem, że licencja pozwala na zainstalowanie programu w komputerze i laptopie ale nie można jednocześnie używać w tym samym czasie programu a co jeśli na jednym komputerze otworzę kilka okienek Vegasa i w tym czasie każdy film będzie osobno się renderował w formacie Quick Time czy MP4?
Odpowiedz
Na jednym komputerze możesz renderować na dwa vegasy jednocześnie, ale kompletnie nie ma to sensu.
Lepiej renderować jeden po drugim.
Czy to legalne - tak.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź. Dlaczego nie ma sensu? Uważam, że ta metoda dobrze działa jeśli mamy dwa filmy do renderowania zaoszczędzimy czasu. Przy renderowaniu jednego filmu Vegas 13 nie wykorzystuje wszystkich procesorów tylko 50% mocy. Więcej wykorzystuje mocy przy dwóch renderach.
Odpowiedz
Skąd masz takie info o 50% mocy?
Czy bierzesz pod uwagę tylko CPU,? Czy inne podzespoły również?

Powrotem Ci, że vegas używa na maksa wszystko co tylko może, zby render szedł możliwie najszybciej. Jeśli CPU dochodzi do 50%, to oznacza że gdzie indziej jest wąskie gardło.

Czy oznacza to, że jak odpalisz drugi vegas z renderem, to ów wąskie gardło przestanie istnieć? Nie bardzo :)
Odpowiedz
Najlepiej zmierzyć czas czy będzie szybciej gdy dwa filmy renderujemy czy osobno. W blenderze 3d renderuje klatki animacji w 2 okienkach programu i jest o wiele szybciej niż w jednym okienku. Połowę animacji renderuje pierwsze okienko a drugą połowę w drugim :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości