Vegas 13 czy warto kupić kartę grafiki Geforce GTX750ti do renderu?
Witam,

Chciałbym zapytać się forumowiczów o grafikę czy taka będzie działać do Vegasa 13? http://allegro.pl/msi-geforce-gtx750ti-2...02746.html

Szukam tylko grafiki Geforce czy ktoś wie które najmocniejsze grafiki współpracują z Vegasem 13? Wiem, że te mocniejsze gtx 970 nie wykrywa Vegas 13
Odpowiedz
Vegas dobrze (efektywnie) wykorzystuje tylko karty z Fermi, czyli gtx5xx.
Najmocniejsza jest gtx590.

Sam miałem gtx970, i odwiozłem do sklepu po tygodniu.
Serii gtx7xx nie testowałem, ale może być podobnie.
Odpowiedz
To już trochę stare te grafiki gtx590. Wolałbym kupić nową gtx760 lub gtx750ti. Znalazłem test, że działają w Vegasie 13 http://www.purepc.pl/oprogramowanie/jaki...h?page=0,5

Tylko pytanie jakiej firmy gtx760, gtx750ti wybrać która będzie działać w Vegasie 13? bo w teście nie piszą o tym :( a nie chciałbym w ciemno kupić. Stawiam na MSI ale nie wiem
Odpowiedz
Firma nie ma znaczenia. Chodzi o architekturę.
Fermi jest w pełni obsługiwane. I poprawnie.
A to że w testach chodzi... Cóż. Moja gtx970 też chodziła. A to, że użycie cuda było na poziomie kilku procent, co dawali przyspieszenie podobne do gtx560, to inna sprawa.
Odpowiedz
To pozostaje kupić przez neta w ciemno gtx760 4Gb i w razie co oddać :)
Odpowiedz
No widzisz. Ja wybrałem jednak sprawdzoną ale używana 590.
O plusach nie muszę pisać. Daje bardzo dobre przyspieszenie.
Minusy -> jest slyszalna (może nie głośna, ale ją słychać -> ja mam bardzo ciche chłodzenie CPU, dlatego gpu jest słyszalne).
No i nie obsługuje monitorów 4k. 1440 w pionie to max co może wyświetlić (o ile dobrze pamiętam).
Odpowiedz
(02-23-2016, 13:10)forumowicz napisał(a):  To pozostaje kupić przez neta w ciemno gtx760 4Gb i w razie co oddać :)

Na moim GTX 660 wspomaganie GPU praktycznie freezowało SV - więc nie sądzę, żeby nowsza seria sprawowała się lepiej :)
Odpowiedz
Dokładnie. Nowsze grafy jak 6 xx 7 xx nie będą działać - czytaj nie będą wspierać renderingu. Kwestia sterowników i do grania odpowiednich plików CUDA nie była przeze mnie badana.

wysłane TT@S3
Odpowiedz
Vegas używa swojego sterownika cuda (swojej biblioteki). Nic to nie zmieni.
Serie 6xx i nowsze będą działać, ale przyspieszenia nie zauważysz, bo program nie jest w stanie efektywnie wykorzystać gpu.
U mnie gtx970 chodziła gorzej jak gtx560.
Odpowiedz
W nowszych sterownikach nie ma obsługi cuda. I tak, owszem Vegas ma swoje stery, jednak wystarczy plugin który korzysta z cuda by ruszył kartę przy renderze. Wtedy przydają się pliki cuda w systemie.
Wracając do tematu, nie masz podstaw by twierdzić że inne karty niewyorzysują technologi cuda do działań związanych z obróbką video z wykorzystaniem efektów firm zewnętrznych.

wysłane TT@S3
Odpowiedz