Problem z importowaniem filmów po ustawianiu czasu dla nieruchomych obrazów w SV Pro
Witam,
A więc tak po zmianie ustawień (preferencje -> edytuj - czas dla nowych nieruchomych obrazów) w celu stworzenia timelapse, napotkałe problem z dodaniem jakiegokolwiek pliku wideo tj. każdy z częściowych filmików wyświetlany jest jakby w kilku przerywanych klatkach. Przed zmianą tych ustawień bez najmniejszych problemów mogłem importować filmy i je odtwarzać, w dodatku filmy zapisane w projekcie przed ustawianiem timelapse chodzą jak należy, natomiast wszystkie nowe niestety nie. Próbowałem kilkukrotnie ustawiać "ustawienia fabryczne", reinstalowałem program i każdy nawet nowy projekt ma ten sam problem. Jeżeli ktoś spotkał się z podobną sytuacją w Sony Vegas Pro 13.0 buid 310 proszę o podsunięcie jakiś rozwiązań.

Załączone pliki Miniatury

.veg   norka3.veg (Rozmiar: 50.77 KB / Pobrań: 21)
Odpowiedz
http://sonyvegas.info/showthread.php?tid=9034
Dlaczego nie importyjesz timelaps jako sekwencji klatek?
Odpowiedz
(02-11-2016, 12:12)mateuszszar napisał(a):  Dlaczego nie importyjesz timelaps jako sekwencji klatek?

Zasugerowałem się tutorialem z youtube..
Odpowiedz
Na tutki trzeba uważać. Jest w nich masę błędów. Dzieciaki robią na pałę, i jak im coś wyjdzie to publikują na yt. Byle tylko dostać "łapkę".
Sprawdzone tutoriale są na stronie http://www.sonycreativesoftware.com/training/vegaspro
Odpowiedz
Dzięki wielkie, dodałęm pliki z media info i plik veg. Może ktoś będzie znac rozwiązanie problemu.
Ps. zainstalowałem dodatkowo vegas 12 i na dzień dobry to samo z każdym plikiem.
Odpowiedz
Zaktualizuje Vegasa do najnowszego build (link na naszym forum na stronie głównej, albo przez vegas > help > update).

Zaimportuj timelaps jako sekwencja klatek (import > media > zaznaczasz pierwszą klatkę, zaznaczasz sequence... Vegas pokaże ile klatek zassa > ok.).
Vegas jeszcze zapyta o usyawienia klipu który powstanie z sekwencji klatek.
W Project Media będziesz miał klip gdzie każda klatka będzie kolejnym zdjęciem timelapsa.
Odpowiedz
Przeglądałem twój projekt. Nie widzę w nim nic dziwnego... ale nie mając strumieni, mogę jedynie sprawdzić ustawienia projektu oraz ustawienia poszczególnych klipów. A to jest OK.
Odpowiedz
Update zrobiony.
Problemem nie są timelapse... tylko pliki wideo mp4 itp. Każdy film, który chcę wrzucić do sony vegas otwiera się, ale gdy tylko chce go odtworzyć, czy to w project media, czy też na osi czasu - to zacina go niemilosiernie. Właściwie wyświetla go w klatkach jak słabe timelapse, że ciężko z tym coś zrobić - chociażby przyciąć.
Tak jak wcześniej wspominałem - problem ten nie występował, dopóki nie zacząłem zmieniać w options -> preferences -> editing. Po tych manewrach mimo, powrotu do default reinstalacji itp. Ciągle to samo. Dorzucam fote jak to wyglądaw chwili obecnej.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
A... o to chodzi.
Pliki surowe z GoPro nie są dobre do montażu. Wrzuć do GoPro Studio i przekoduj do AVI (CineForm). Pliki będą zajmowały dużo miejsca, ale będą zjadliwe dla Vegasa.
Odpowiedz
Dzięki wielkie. Czyli goprostudio dobrze mieć jeszcze w odwecie, a już sie z nim pożegnałem... Kolejny temat przez nowicjusza do zamknięcia.
Odpowiedz