Jak spowodowac, zeby bylo wiecej niż jednego "Mnie" na jednym nagraniu?
Witam
Szukalem i szukalem, ale nie udalo mi sie znalezc zadnej instrukcji jak dokonac tego, chcialbym zrobic.
Moj problem jest taki - mam 2 nagrania na ktorych tancze, roznia sie tylko 18 sekundowym fragmentem. Chodzi wlasnie o ten fragment - na obu nagraniach tancze sam - dwa rozne fragmenty choreografii - chcialbym to polaczyc, aby wygladalo to jakbym tanczyl w tym samym czasie, na tym jednym nagraniu (tam jak w oryginalnej choreografii), ale aby bylo jak najmniej widoczne, ze bylo to laczone ze soba.

Ponizej sa screeny obrazujace o co mi chodzi.
1sze i 2gie nagranie:
http://zapodaj.net/images/e16da398409f1.png
http://zapodaj.net/images/ae040e2a9e899.png

Oryginalna choreografia:
http://zapodaj.net/images/5ec46127f4573.png

Nie jest to kopiowanie swojej postaci, ale jezeli mozna, to tez chetnie bym sie dowiedzial jak zrobic to co ten youtuber:

Jak on to robi? Chcialbym rowniez moc robic cos takiego. 100% uzywa Sony Vegas bo odpisywal ludziom w komentarzach.

Praktycznie w ogole nie znam sie na efektach itd., wiec od razu prosilbym abyscie mi opisali krok po kroku jak te wszystkie rzeczy zrobic.
Odpowiedz
Jeśli nie stoisz w tym samym miejscu to można maskować (pół ekranu z jednego nagrania a druga część z drugiego). Ty natomiast stoisz na obu zdjęciach w tym samym miejscu.  Nie ma miejsca na cięcie.

* dzięki @sirCreeper
Odpowiedz
*maskować
:)
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
A nie ma takiej opcji, zeby np. wyciac tylko moja postac z powiedzmy drugiego nagrania i wsadzic na pierwsze?
Nie da sie zrobic maskowania nawet tak, zeby nie wygladalo to pieknie, ale zeby to zrobic?
Odpowiedz
Da się.
Lecisz klatka po klatce - obrysowując postać dokładnie i używając klatek kluczowych (im dokładniej - tym będzie wyglądało piękniej).
W ten sposób powstaje maska.
Możesz później w dowolnym miejscu ustawić drugą postać (oczywiście postać wymaskowana będzie na ścieżce powyżej).

Jakbyś nagrał się na greenscreenie, to było by łatwiejsze (oczywiście jeśli greenscreen poprawnie zrobiony i dobrze oświetlony - i dobrze nagrany -> wówczas wystarczy kluczować kolorem).

Ale najlepiej po prostu wyznaczyć sobie linię, której nie możesz przekraczać i później przeciąć kadry -> aby wyświetlały się po połowie z każdej ścieżki.
Odpowiedz
Wiem, dziekuje bardzo - zrobilem blad, bo powinienem byl trzymac sie linii, a nie tanczyc na srodku w obu przypadkach.
Wiem, ze greenscreen spowodowalby, ze obrobil bym to bardzo szybko i latwo, jednak nie uzywalem takiego rozwiazania do tej pory - moze pomysle o tym w przyszlosci, bedzie mozna nawet jakies teledyski nagrac, jezeli moja ekipa filmowa da rade z efektami specjalnymi i nakladaniem tla.

Ale jeszcze odnosnie tego koreanskiego wariata - on po prostu trzyma sie linii? I co robi potem? Na nagraniach widac, ze np. gdy rece lub nogi zachodza na siebie, wszystko jest bardzo naturalnie, jakby to byly dwie rozne osoby w tym samym czasie. Jak to osiagnac w Vegasie? Tez po prostu uzywa sie maskowania?
Odpowiedz
Może nagrywał na greenscreenie? Wówczas możesz nachodzić na siebie (bo krawędź maskowania jest wycięta na tyle dokładnie, na ile dobrze się ustawi klucz koloru).
Przeglądnąłem kawałek... (więcej nie byłem w stanie)
Jednak stwierdzam, że nie było to kręcone na greenscreenie. Ewidentnie nawet dość słabo przecięta granica łączenia.
A najgorsze jest to, że klip ten był kręcony laptopem! (kamerka internetowa) - przynajmniej tak mi się zdaje. W odbiciu szyby z tyłu widać tylko laptopa. A do tego w jednym momencie mu się przesunął....
Odpowiedz
Ja bym proponował zrobić tak:
Kup duży kawałek zielonego materiału na allegro (tania sprawa, poszukaj), rozwieś w pokoju materiał, tak abyś mógł stać przynajmniej metr przed nim (nie bezpośrednio przy nim, bo zielony kolor będzie się rozlewał na Tobie), ustaw kamerę w odpowiednim miejscu i nagraj sobie kilka choreografii, po czym zdejmij materiał nie ruszając kamery i dograj sobie samo tło. Później będzie można wyciąć Ciebie z greenscreena i wstawić w pusty pokój nie obawiając się różnic w świetle i perspektywie.
Mała podpowiedź: materiał (koc, pościel) nie musi być zielony, wystarczy, żeby był jednolitego koloru, np. niebieski/różowy czy inny, byle był całkowicie inny od otoczenia i Twojego ubrania - wtedy będzie można go wykluczować.
Odpowiedz