Odzielenie efektów z filmu od muzyki
Witam. Chciałem się zapytać czy jest możliwość oddzielenia efektów audio z filmu od muzyki. Chciałbym zmienić muzykę z filmu ale zostawić efekty. Film z którego chciałbym to zrobić to ;
Odpowiedz
A masz sam podkład muzyczny (w najlepszej jakości - najlepiej bezstratny kodek lub WAVE)?
Odpowiedz
Mam  tylko w formacie mp3 128kbps i chciałbym ten utwór dodac dokładnie w 20 sekundzie
Odpowiedz
Zrobiłem już filmik przyciszajac oryginalną muzyke i nakładając swoją . Niestety słychać delikatnie dźwięk poprzedniego utworu a efekty typu wybuchy i strzały są za ciche .
Odpowiedz
Pytałem o podkład z oryginalnej wersji...
Odpowiedz
tak mogę mieć ale w mp3. To ten utwór
Odpowiedz
No niestety. Musiałbym mieć pliki w bardzo dobrej jakości. Kompresja niestety degraduje na tyle mocno że nie mogę nic sensownego wyciągnąć.
Odpowiedz
A umiesz jakoś "wyciągać" określone dźwięki z pliku audio? Nie wiedziałem że tak się da.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
:)
się da... tzn to, o czym autor tematu pytał, jest jak najbardziej do zrobienia. Ale warunek - pliki nie zmiażdżone kompresorem :)

Jakby były w najlepszej jakości, to można by było wyciąć podkład muzyczny, tak żeby zostały same dźwięki efektowe, dialogi itd. Sam kiedyś musiałem ratować jeden film, w którym nie miałem już możliwości zdobyć surówki kamerowej, a trzeba było poprawić dialog.

Robi się to tak:
- ścieżka audio zmiksowana (podkład + efekty + dialogi) -> czyli to co w finalnym filmie
- ścieżka z podkładem audio (czyli to, co chcemy wyciąć).

Cała sztuka, to tak zsynchronizować oba pliki, aby ramka audio była dokładnie ustawiona (nie ramka filmowa, których jest 25 na sekundę, tylko ramka próbkowania audio - a tego jest 48 000 na sekundę :) Ale da się to zrobić, porównując wykresy audio obu ścieżek, najlepiej w miejscu, gdzie jest sam podkład, lub jakieś charakterystyczne dla muzyki miejsce (uderzenie, akcent, bas...).

Jak już uporamy się z synchronem, to wystarczy odwrócić fazę ścieżki audio
ikona [Obrazek: b_inverttrack.gif]

[Obrazek: verticalmeters.gif]

To zwykłe działanie matematyczne. Od sumy odejmujemy podkład -> więc otrzymujemy same dźwięki efektowe z dialogami. Wykres podkładu niweluje (wycina) ten podkład w ścieżce z sumą.
:)
sprytne co nie?
Odpowiedz
Dzięki :) Przyda się :)
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz