Ruch obrazu po linii krzywej
Witam, chciałbym dowiedzieć się czy w Sony Vegas Pro 13 jest możliwość ustawienia ruchu obrazu po linii krzywej?
Najlepiej widać to na rysunku w załączniku.
Przy użyciu Track Motion można ustawić wiele klatek kluczowych, ale obraz będzie się poruszał jedynie po linii prostej między kolejnymi pozycjami, tworząc taki "kanciasty" tor ruchu.
Konkretnie w moim przypadku chodzi o animację lotu samolotu, a on odbywa się po gładkim i zaokrąglonym torze. Wiem że można zrobić coś takiego z napisami, ale tutaj chodzi o zdjęcie/urywek filmu.
Jeśli ktoś zna Plugin, który to umożliwia, byłbym bardzo wdzięczny za informację.
Pozdrawiam.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Z tego co pamiętam, to HitFilm tak wygładza, ale pewny nie jestem.
Możesz w Vegasie gęściej poustawiać keyframe'y w momencie zakrętu.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Taki efekt da się częściowo uzyskać - po wejściu w Ruch Ścieżki po prawej stronie masz opcję Klatka Kluczowa - ustaw tam Wygładzenie na 100 co sprawi, że ruch liniowy zamieni się na zakrzywiony.
Nie jest to prawdziwy ruch po krzywych Beziera, ale dzięki temu wygładzeniu dosyć łatwo uzyskać efekt zbliżony do takowego. Powinno się nadać do animacji toru lotu samolotu.
Odpowiedz
Dzięki za radę, spróbowałem z wygładzeniem na 100% i faktycznie udało się uzyskać coś w miarę zbliżonego :) Być może z Hit Filmem też coś spróbuję pokombinować, niestety nie miałem z nim wcześniej do czynienia, ale nie zaszkodzi się nauczyć czegoś nowego. Teraz "odkryłem" jeszcze inną możliwość: umieścić obiekt w rogu zdjęcia, wymazać tło (jest na greenscreenie) i obracać wokół centralnego punktu zdjęcia, wtedy będzie ruch po okręgu lub dodatkowo przesunąć punkt zaczepienia i uzyskać krzywą.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości