Zanikanie postaci.
Witam. Potrzebuje porady.
Mam plan nagrać scenke, w której idzie sobie 5 osób. Kadr ten sam, tylko osoby się poruszają. Jak zrobić efekt w którym będą zanikały osoby z zewnątrz, pokolei, a osoba na środku zostanie? Jest na to jakaś rada? Bardzo proszę o pomoc.
Odpowiedz
Ustaw kamerę na statywie. Nagraj pusty plan (bez postaci). Później posłuży Ci do maskowania (zasłaniania) poszczególnych fragmentów kadru.
Maskowanie masz w Pan/Crop.
Powinieneś mieć dwie ścieżki video: na górnej np pusty plan, z odpowiednimi maskami. Na dolnym - plan z postaciami.

Dobrze by było zablokować w kamerze ekspozycję (funkcja manual), żeby przypadkiem automatycznie nagranie się nie nie rozjaśniło/przyciemniło...
Odpowiedz
(01-18-2016, 10:02)mateuszszar napisał(a):  Ustaw kamerę na statywie. Nagraj pusty plan (bez postaci). Później posłuży Ci do maskowania (zasłaniania) poszczególnych fragmentów kadru.
Maskowanie masz w Pan/Crop.
Powinieneś mieć dwie ścieżki video: na górnej np pusty plan, z odpowiednimi maskami. Na dolnym - plan z postaciami.

Dobrze by było zablokować w kamerze ekspozycję (funkcja manual), żeby przypadkiem automatycznie nagranie się nie nie rozjaśniło/przyciemniło...

A jak to zrobić, żeby znikały postaci z lewej i prawej strony? Po kolei. Jestem laikiem w tych sprawach i chcę się tego nauczyć a niektórych informacji, które tu zawarłeś, nie zrozumiałem.
Odpowiedz
Słowo klucz - maskowanie. Musisz ręcznie jakby narysować maskę.
Odpowiedz
Maskowanie w tej sytuacji ma sens w przypadku, gdy postacie idą w odstępach obok siebie. Jeżeli będą szli w grupie tuż przy sobie ocierając się o siebie lub jakkolwiek się zasłaniając, to maskowanie będzie drogą przez mękę.
Odpowiedz