Problem z zapisanym projektem - czarny obraz, brak dźwięku
Witam

Otóż wczoraj zmontowałem filmik w SV Pro 11. Dzisiaj, próbując go otworzyć, wyskoczył jakiś błąd. Niemniej projekt wczytał się, ale jako jedna linia - w sensie dźwięk i wideo w jednym ciągu. Projekt był skończony, więc jakoś to przebolałem, ale potem stała się tragedia.

W pewnym momencie gdy chyba chciałem zapisać projekt, chociaż nie pamiętam dokładnie w jakiej to było sytuacji, wyskoczył jakiś błąd kolejny. Nagle zabrakło mu pliku w jakiejś ścieżce. Zaczeło wczytywać jakieś pliki sfap1, sfap2, sfap3, sfap4 itd. i na koniec cały filmik stał się czarnym obrazem, a dźwięk - płaskim wykresem (czyli bez dźwięku)

Jestem załamany, bo siedziałem nad tym dosyć długo. Nie wiem co się stało. Wczoraj co prawda usunąłem jakieś pliki tymczasowe dźwięku z folderu, w którym zrobiły się one przy wykorzystanych ścieżkach, no ale dzisiaj jakoś program normalnie jeszcze działał.

Najgorsze jest to, że nawet, jak tego nie zapisywałem (a miałem 2 różne zapisy w różnym stanie wykończenia), żaden z nich nie chce się otworzyć. Oba po przeniesieniu na oś czasu wyrzucają błąd i zaczynają wczytywać chyba ok. 6 tych plików sfap, po czym klip staje się czarny, a dźwięk znika. Próbowałem odzyskiwania z folderu SV w Local, próbowałem usuwac te pliki, przywracac tamte i wiele innych. Nic nie pomogło. 

Da się to jakoś odratować? 
Odpowiedz
Otwórz projekt przez:
Vegas > open > wskaż plik *.veg

Prawdopodobnie nie otworzyłeś poprzedniego projektu, tylko wrzuciłeś projekt na timeline w programie (a vegas przeliczył na szybko, i zamienił projekt w event (klip audio-video).
Odpowiedz
Jeśli to zadziała, to daj swój adres - wyślę Ci czekoladki i jakiś ładny filmik z podziękowaniami... Bo byłem tak załamany tą ilością pracy poświęconej na marne, że prawie telefon w złości rozwaliłem. Spróbuję, jak bedę miał dostep do Vegasa.
Odpowiedz
Daj znać, czy to zadziałało, bo po tym co opisałeś, mam wrażenie, że przeciągnąłeś plik veg na otwarty program.
Wówczas vegas przelicza film i właśnie tworzy pliki tymczasowe (m.in. sfap0 - który będzie sporo ważył > bo to nic innego jak dźwięk zapisany jako WAVE).
Odpowiedz
No tak zrobiłem... Ale nie wiedziałem, że to ma jakąś różnicę o.O Mam nadzieję, że nic isę tam nie ponadpisywało...
Odpowiedz
Tak.
Jest ogromna różnica.

Otwierając sesję przez vegas > open... albo klikając dwukrotnie w plik *.veg -> po prostu otwierasz sesję (tak, jak zapisałeś plik). Masz wszystko na warstwach (ścieżkach) dokładnie w takiej formie, jak w czasie zapisywania (save).

Przeciągając plik VEG na oś czasu (timeline), program robi jakby rendering, tworząc film, z projektu (stąd te pliki tymczasowe).
Odpowiedz
Niestety, dalej nie pomaga.

http://i68.tinypic.com/2r3bj9e.jpg

Takie coś się pojawia. Gdy próbuję otworzyć plik wcześniej zapisany o innej nazwie, wyrzuca ten sam błąd o.O Z tym plikiem, a nie tamtym.

A otwierając ten plik, na linii czasu pojawiają się pocięte fragmenty, ale jak widac obraz jest czarny, a dźwięku nie ma... Chyba juz tego nie uratuję, niestety :C
Odpowiedz
Bo ciągle masz otwarty projekt w projekcie.
Poszukaj plik wywiad z socjologiem.veg i spróbuj otworzyć.
Odpowiedz
ale ja nie miałem takiego pliku chyba nigdy
Odpowiedz
Wywiad z socjologiem p.veg
Taki plik jest w Twoim screenie :)
Odpowiedz