praca nad filmem w sony vegas na innym komputerze
Mam następujące pytanie. Zaczęłam pracę nad projektem w sony vegas na jednym komputerze, jednak jestem zmuszona kontynuować pracę na innym. Czy jeśli zgram na ten drugi komputer wszystkie pliki źródłowe do projektu, to projekt otwarty w sony vegas na tym drugim komputerze je 'odnajdzie', czy będzie twierdził że nie może ich znaleźć i trzeba będzie film składać od nowa? a może trzeba je skopiować w jakiś szczególny sposób itp?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz
(01-13-2016, 10:24)ania napisał(a):  Mam następujące pytanie. Zaczęłam pracę nad projektem w sony vegas na jednym komputerze, jednak jestem zmuszona kontynuować pracę na innym. Czy jeśli zgram na ten drugi komputer wszystkie pliki źródłowe do projektu, to projekt otwarty w sony vegas na tym drugim komputerze je 'odnajdzie', czy będzie twierdził że nie może ich znaleźć i trzeba będzie film składać od nowa? a może trzeba je skopiować w jakiś szczególny sposób itp?

Najlepiej wszystkie pliki wrzuć do jednego folderu, a na drugim komputerze wystarczy, że je tylko wskażesz.
Odpowiedz
(01-13-2016, 10:40)Szamix6 napisał(a):  
(01-13-2016, 10:24)ania napisał(a):  Mam następujące pytanie. Zaczęłam pracę nad projektem w sony vegas na jednym komputerze, jednak jestem zmuszona kontynuować pracę na innym. Czy jeśli zgram na ten drugi komputer wszystkie pliki źródłowe do projektu, to projekt otwarty w sony vegas na tym drugim komputerze je 'odnajdzie', czy będzie twierdził że nie może ich znaleźć i trzeba będzie film składać od nowa? a może trzeba je skopiować w jakiś szczególny sposób itp?

Najlepiej wszystkie pliki wrzuć do jednego folderu, a na drugim komputerze wystarczy, że je tylko wskażesz.

Dziękuję bardzo.
Odpowiedz
Zapisz projekt z plikami - służy tego opcja w okienku zapisu.
Odpowiedz
(01-13-2016, 10:40)Szamix6 napisał(a):  

Do tego projektu to akurat może się udać. Ale kiedy materiału jest dużo i kamera ma taki kaprys, to potrafi nadawać takie samy nazwy różnym nagraniom. Np jeśli zakres nazw się wyczerpie, to kamera zaczyna nazywać od początku tworząc osobny folder na karcie pamięci. Wtedy nie wrzucisz do jednego folderu takich nagrań. Musiałbyś zmieniać powtarzające się nazwy.
Odpowiedz
Szczemp. Jeśli użyjesz tak jak pisał Pinto, opcji Save as z plikami, to nie będzie problemu. Vegas sobie doda odpowiednie nazwy, żeby nie było dubli w nazwach.

Ręcznie można kopiować w odobnych katalogach. Najwyżej będziesz musiał przy pierwszym otwarciu na nowym kompie, wskazać pliki (jednorazowo dla każdej lokalizacji). Więc nie ma tragedii.
Odpowiedz
(01-16-2016, 12:27)mateuszszar napisał(a):  Szczemp. Jeśli użyjesz tak jak pisał Pinto, opcji Save as z plikami, to nie będzie problemu. Vegas sobie doda odpowiednie nazwy, żeby nie było dubli w nazwach.

Ręcznie można kopiować w odobnych katalogach. Najwyżej będziesz musiał przy pierwszym otwarciu na nowym kompie, wskazać pliki (jednorazowo dla każdej lokalizacji). Więc nie ma tragedii.

Znam tę opcję doskonale. Odniosłem się tylko do posta Szamix6, który proponował wrzucenie wszystkiego do jednego katalogu.
Odpowiedz