Problem z rozdzielczością
Cześć :)

Od niedawna zacząłem nagrywać filmy tzn. Poradniki na YT itd. Niestety nie mam najlepszego mointora bo jego rozdzielczość to 1680x1050. Kiedy zaczynam nagrywać wszystko jest ok, montuje w Vegasie, na podglądzie nie widzę żadnych czarnych pasków itp. Po renderze filmu, obraz jest tak jakby zmniejszony do mniejszego prostokąta, a po wgraniu na YT jesg jeszcze gorzej. Czego to może być przyczyna ? Próbowałem zmienić rozdzielczość ekranu ale to nic nie dawało.
Odpowiedz
Musisz ustawić projekt (w zależności, jakie chcesz mieć wyjściowe wideo: 1920x1080, albo 1280x720).
Jako, że Twój monitor nie jest full hd, lepiej chyba ustawić 1280x720 (klatkaż wg tego, jak nagrywałeś ekran: 25 lub 30kl/s).

Kolejna rzecz - trzeba zadecydować, czy będziesz obcinał ekran, czy zostawisz pasy (ponieważ Twój ekran nie ma 16:9...
Możesz również zniekształcić (lekko rozciągnąć na boki... ale osobiście wolałbym przykadrować boki).

Jak będziesz później renderował, zgodnie z ustawieniami projektu, to nie będzie się nic samoczynnie zmieniać.

Generalna zasada => Renderujemy tak, jak jest ustawiony projekt. A projekt ustawiamy tak, jak chcemy mieć finalne wideo (albo tak, jakie mamy pliki wejściowe). Skoro Twój filmik leci na YT -> to pierwsza opcja. Trzymamy się zasad.
Odpowiedz
Rozumiem ze robi się to w video Fx ? (Chodzi o przycinanie i rozciąganie)
Odpowiedz
Nie.
Przycinanie, kadrowanie -> Pan/Crop.

Polecam Ci Interactive Tutorials, które jest wbudowane w Vegasa. Tam masz po kolei lekcje, pokazujące podstawy programu.
W trzecim rozdziale: "Editing Video and Still Images", jest temat: "How to Crop, Scale and Rotate Video".

http://www.sonycreativesoftware.com/webh...kanchor286
Odpowiedz
Ok dzięki wielkie za pomoc :)
Odpowiedz
A jeszcze takie jedno pytanko. Podczas rozszerzania bądź kadrowania zostają mi takie paski po bokach. Jak och się pozbyć w crop się nie dało
Odpowiedz
(12-30-2015, 12:38)ReklikPL napisał(a):  A jeszcze takie jedno pytanko. Podczas rozszerzania bądź kadrowania zostają mi takie paski po bokach. Jak och się pozbyć w crop się nie dało

Problem rozwiązany :D wystarczyło wejść w podipcje Source i przy maintain aspect dać NO :)
Odpowiedz
Najpierw dopasowujesz kształt kadrowania
Okno Pan/Crop > Prawy przycisk myszy > Match Output Aspect (Sets the x,y ratio to match your project properties).
Dopiero teraz zmieniasz kadrowanie *(ale zwróć uwagę, aby mieć zablokowany kształt (Lock aspect) [Obrazek: b_lockaspectratio.gif]
Odpowiedz
(12-30-2015, 12:41)ReklikPL napisał(a):  
(12-30-2015, 12:38)ReklikPL napisał(a):  A jeszcze takie jedno pytanko. Podczas rozszerzania bądź kadrowania zostają mi takie paski po bokach. Jak och się pozbyć w crop się nie dało

Problem rozwiązany :D wystarczyło wejść w podipcje Source i przy maintain aspect dać NO :)

W ten sposób będziesz miał rozciągnięty obraz...
Odpowiedz