Kto pomoże odzyskać kolory?
Mam nagranie, ale trochę kiepskiej jakości jeśli o odwzorowanie kolorów. Nagranie jest takie:[Obrazek: tracersj4000_big_Tzoa.jpg]
Pomoże ktoś na podstawie tego zdjęcia przywrócić naturalne kolory? Jakby co to mam wtyczkę Color Fixer Pro od NewBlue. Próbowałem tym działać i Color Correctorem vegasowym, ale jakoś nie mogę wyciągnąć zadowalającego efektu.
Odpowiedz
A co oznaczają w tym przypadku naturalne kolory?
Odpowiedz
Właśnie, mógłbyś dać screena z porównaniem pliku wejściowego i wyjściowego?

PS Jaki masz ustawiony "Pixel format"?
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Mam nagranie. Tylko ktoś, kto to nagrywał źle ustawił balans bieli w kamerze i obraz wyszedł jakby spod filtra żółtego. Chciałbym to naprawić i uzyskać naturalne kolory. Trawa zielona, niebo niebieskie. Bez zabarwienia żółtego.
Odpowiedz
Zostaje color corrector w którym na kółkach trzeba poprzesuwać punkty w prawdopodobnie lekko w stronę niebieskiego lub różowego. Gdybyś miał w materiale fragmenty w których masz elementy które powinny być czarne, szare i białe, to mógłbyś użyć automatycznego narzędzia.

[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Próbowałem, ale nie wychodzi mi to najlepiej. Co prawda jest poprawa, ale jeszcze nie to co oczekuję. Automat nic nie daje, bo to co ma być białe, to jest białe (bo przepalone). Najlepszy efekt uzyskałem nakładając kilka razy Color Fixer Pro od NewBlue z różnymi ustawieniami.
Odpowiedz
Coś takiego będzie satysfakcjonujące?

Odpowiedz
Color Corrector w zupełności wystarczy.

Odpowiedz
Temat można zamknąć. Poradziłem sobie nakładając kilka razy Color Fixer Pro od NewBlue z różnymi ustawieniami.
Odpowiedz