Pomocy Pikseloza.
Witam.
Od niedawna zacząłem bawić się w nagrywanie filmików.
Używam programu Mirilis Action z ustawieniami: (zmieniam tylko liczbę FPS 60 bądź 30)
Mirilis
Następnie przerabiam w Sony Vegas Pro 13. Update'y ściągam na bieżąco. Ustawienia:
Sony Vegas
Szukałem, zmieniałem grzebałem i nic nie daje. Dalej jakość filmów jest niezadowalająca. Proszę o pomoc bo nie wiem już co robić.
Tutaj kilka próbek do obejrzenia. Mnie te piksele w trybie pełnego ekranu aż kłują w oczy.

Z góry dzięki za pomoc !
Qris.
Odpowiedz
1. Na pliku wejściowym też tak masz? (Chociaż zakładam, że nie, bo nagrywasz do AVI - w sumie Action na MP4 też bardzo dobrze nagrywa, a pliki ważą mniej.)

2. Daj większy bitrate. Tutaj możesz podwyższać stopniowo o np. 2 000 000, aż uzyskasz żądany rezultat.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Możliwe że to wina ustawień przeplotu:
- we właściwościach projektu masz Kolejność pól: Górne pole pierwsze
- w renderowaniu masz Kolejność pól: Brak (skanowanie progresywne)
Odpowiedz
Ok, pozmieniam te ustawienia pól.
Czyli radzicie nagrywać od razu w mp4?
W sumie słusznie mniej konwertowania pliku to mniejsza strata jakości.
Spróbuję nagrać w mp4 i zmienić te ustawienia i zobaczę jak efekty.

*Edit1:
Próbowałem nagrywać w mp4 ale chyba mi komp nie wyrabia bo plik nagrany od razu w tym formacie we właściwościach ma 12 klatek ;<
Grafika: GeForce GTX 970
Procesor: AMD FX™-8320 Eight Core 3,2
Ramy: 16gb
Możliwe, że procesor nie wyrabia? Bo jak nagrywam w AVI to jest normalnie 60klatek we właściwościach filmu.

*Edit2 (wnioski):
Zostanę przy nagrywaniu filmików w .avi bo nie obciąża mi to komputera tak bardzo jak nagrywanie w mp4. Mniejszy spadek FPS w grze podczas nagrywania i lepsza jakość filmu źródłowego. Waga nie jest problemem.
Idąc za waszymi radami pozmieniałem też ustawienia projektu oraz renderowania w Sony Vegasie:
Ustawienia vol.2
Jakość po przerenderowaniu jest po prostu genialna i bardzo bliska pliku źródłowego ale coś kosztem czegoś. Waga filmu wzrosła bardzo znacząco i mam nadzieję, że nie utrudni mi to wrzucania filmów do sieci.
Odpowiedz
Cytat:*Edit1:
Próbowałem nagrywać w mp4 ale chyba mi komp nie wyrabia bo plik nagrany od razu w tym formacie we właściwościach ma 12 klatek ;<
Grafika: GeForce GTX 970
Procesor: AMD FX™-8320 Eight Core 3,2
Ramy: 16gb
Możliwe, że procesor nie wyrabia? Bo jak nagrywam w AVI to jest normalnie 60klatek we właściwościach filmu.

Ja mam Pentium E5200, GT9600, 4GB RAM i nagrywało mi się płynnie w MP4. Może coś źle ustawiłeś.

W każdym razie jak masz miejsce na dysku to nagrywaj do AVI, bo mniej obciąża procesor.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
No i nie wiem w sumie. Chyba jest lepiej niż w poprzednich filmach ale dalej widać piksele.
Dalej zwiększać bitrate? Tylko ze na 50mln film będzie ważył miliard gb...

Nie wiem już co robić ;<
Odpowiedz
A spróbuj w tym wypadku renderować do WMV... Zachowaj taki sam bitrate (VBR?)
Oczywiście ostatnia zakładka okna renderowania (Project) -> video rendering quality: na BEST
Odpowiedz